Pazaryeri’nde depremzedeler yararına kermes

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ilçe ve şehremaneti işbirliğinde depremzede vatandaşlar üzere kermes düzenlendi.

Pazaryeri Kaymakamlığı ve belediye birlikte depremde beis gören vatandaşlar için Uray binası altında kermes düzenlediler. 3 ahit sürecek olan kermesten elde edilecek gelirin hep depremzedelere ulaştırılmak üzere AFAD’ a teyit edilecek.

Kermeste seçkin tip besin, çul ve mütenevvi eşyalar satışa çıkartıldı. Kadınlar hamur açıp bazlama yaparak mir yapıyorlar.

Açılışa, Belediye Reisi Zekiye Tekin, Güllabi Hane Komutanı Recep Kuş, Emniyet Emir vekili Emrah Turan, Milli Terbiye Müdürü Mahmut Rençper, sarıklı, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Şehremini Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz ve halkımızın büyük tıpkı desteğini aldık. Çokça güzel bire bir gaz yuvarı inşallah rabbim bereketini arttırsın yer sarsıntısı bölgesindeki kardeşlerimize ayrımsız nebzede olsa müfit olabilirsek hangi mutlu bize. Allah bizlere tıpkı elan böyle afat yaşatmasın rabbim ülkemizi milletimizi korusun. Kermesimiz üç çağ sürecek buradan elde ettiğimiz geliri depremzedelere yansıtmak için AFAD’ a doğrulama edeceğiz. Tekmil zelzele bölgesine buradan selamlarımızı iletiyoruz.” dedi.

Share: