Rahmetli gazeteci Güneş’i görüngü günü arayan sakat muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti

Büyük Irtibat Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Sıra ile fenomen günü HTS kayıtlarına bakarak telefon bağlantısı kurduğu belirleme edilen ve domates dolması beyanda bulunduğu iddiasıyla üzerine sevgili açılan eski muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti.

Sivas 3. Asliye Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya sanık E.K. katılmadı.

E.K’nin avukatı ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer duruşma salonunda hazır bulundu, Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Yavuz ise Kahramanmaraş’tan SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılan müzekkerenin cevabının okunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaasında, maznun E.K’nin yargılama sürecinde yaptığı savunmalarda candan olduğunu belirterek, “dalavere şehadet” suçundan beraatini kâm etti.

Duruşma sonunda avukat Kemal Yavuz, savcının mütalaasına ait dosyanın Kahramanmaraş’taki dosya ile birleştirilmesi ve düşünüm alınması amacıyla ek süre istedi.

Çetince, yaptıkları araştırmalarda civar ödemeli aramanın günde 5 defadan çok yapılamadığını anlatarak, “Maznun ile İsmail Gündüz beyninde 26-27 Mayıs arasında gerçekleşen müzakere şüphelidir. Ilçe olduktan sonra yöre ödemeli kontrol yapılması olabilir değildir. Hayatın macerasız akışına aykırıdır. Temel hakkındaki mütalaaya karşı müddet verilmesini istiyoruz. Mütalaayı kabul etmiyoruz. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Duruşmaya aynı müddet uzaklık veren mahkeme heyeti, henüz bilahare kararını açıklayarak sanık E.K’nin delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.

Share: