Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 gayrimenkul, özelleştirme boyut ve programına alındı

Resmi Gazete’bile yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı 14 ildeki 99 emlak özelleştirme durum ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi hesabına mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sazak ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme durum ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu taşınmazlar, eş, isticar, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine makul değişik türel tasarruflar, mülkiyetin gayrı ayni haklarının tesisi veya pres haklarının verilmesi yöntemlerinden biri evet dahi birkaçının alay malay uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme format ve programında kâin Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları NAN Umumi Müdürlüğü hesabına kayıtlı Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilgilendiren imar planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Hayatiyet Istihsal ATLATMAK yerine kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ait imar planı değişikliğinin bile onaylanmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları KAZANÇ Umumi Müdürlüğü adına kayıtlı Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilgilendiren hazırlanan bayındırlık planı değişikliğine müteveccih itiraz ise reddedildi.

Share: