Sakat canlı kızın beyaz gelinlik hayali mahiyet oldu

Osmaniye’da çırılçıplak zihinsel ve fiziksel engeli mevcut 19 yaşındaki Ayşegül Ayçiçek’in beyaz gelinlik giyme hayali nesep oldu. Ailesi marifetiyle temsili olarak hazırlanan düğünde beyaz gelinliğini giyerek kına yakılan Ayşegül’ün mutluluğu yüzünden okundu.

Fatma ve Ömer çiftinin önce çocuğu olan Ayşegül Ayçiçek, zihinsel ve fiziksel engelli adına doğdu. Değme tendürüst kız kabil gelinlik giyme hayali olan Ayşegül’ün istediği gerçeklik oldu. Ailesi eliyle oturdukları sitenin bahçesinde temsili kendisine hazırlanan düğün de hayalini kurduğu parafin gelinliği giyen Ayşegül’ün mutluluğu yüzünden okundu. Kına yakılmasıyla alay malay bağlanan kuşakların peşi sıra Ayşegül ve annesi can anlar yaşarken cümbüş kaldığı yerden devam etti. Amaçlarının kızlarının hayalini akdetmek olduğunu belirten Fatma ve Ömer çifti, kızlarının hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

“Ben ne ant gelinlik giyeceğim”

Kızının hayalini gerçekleştirmek istediğini söyleyen cet Ömer Ayçiçek, “Kızımın yegâne dileği parafin gelinlik giymekti. Ego hangi ant gelinlik giyeceğim. Hangi olursun ego dahi gelinlik giyeyim. Bizde onun hayalini akdetmek istedik. Cemi adam ve dostları çağırarak aramızda eğlence yaptık. Amacımız çocuğumuzu sevindirmek. Kızımı dost bile çok olduğu için sıradan dahi kalabalık oldu” dedi.

Kızının gelinlik giymeyi haddinden fazla istediğini ifade eden temel Fatma Ayçiçek, “Çok mutluyuz. Kızımı sevindirdik. Hayallerimizdi gerçekleşti. Kızım gelinlik giymeyi çok istiyordu. Değme aktarılma ben eş olacağım diyordu. Eşe dosta çok teşekkürname ediyor. Siktirici çokça evire çevire oldu” diye konuştu.

Ayşegül’ün amcası Sulh Ayçiçek ise, “Ben şurası anlatmak isterim. Bugün sağlıklıyız ama erte galiba değil. Garantisi bulunmayan bunun hep insanlar tıpkısı engelli adayıdır. Kızımız engellidir. Ama onun hayalini gerçekleştirebilmemiz üzere tek engeli yoktur” dedi.

Öte yandan Fatma ve Ayşegül çiftinin ikinci çocukları olan 16 yaşındaki Doğukan Ayçiçek’in birlikte tutarık hastası olduğu ve 2 yıldır ağırbaşlı bakımda yattığı öğrenildi. – OSMANİYEShare: