Sakat ihracatçılar birliği başkanına hakaret ve cinsî tacizden 45 yıl delik istemi

IYE Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği geçmiş bölüm başkanlarından G.R. (73) hakkında 2019-2021 yılları ortada çalışanı Z.K.’ye (44) alın ‘mahdut cinsî çevik’, ‘taşlama’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından toplam 45 yıla kadar kodes cezası istemiyle ülkü açıldı. İddianamede G.R.’nin sahibi olduğu azık firmasında 2021’e büyüklüğünde 3 sene imza yetkilisi kendisine etkin Z.K.’yi 2018 yılında eşinin vefatının arkası sıra sonsuz telefonla arayıp, akşam saatlerinde kanı çekerek taciz ettiği belirtildi.

Veli Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği eski dolaşma başkanlarından G.R. için sakat çalışanı olan Z.K., namına cinsel hücum, seksüel taciz ve taşlama suçlarını işlediği gerekçesiyle avukatı Çiler Nazife Koşar eliyle yanlışlık duyurusunda bulundu. Başlatılan soruşturmanın peşi sıra olayla ait namına savca hazırlandı. İddianamede, G.R.’nin sahibi olduğu besin firmasında 2021’e büyüklüğünde 3 yıl imza yetkilisi adına çalışan Z.K.’yi 2018 yılında eşinin vefatının peşi sıra daim telefonla arayıp ve akşam saatlerinde düşünce çekerek taciz ettiği belirtildi.  G.R.’nin, Z.K.’ye ithafen “Eve geleyim beni misafir et. Bana kemirmek hazırla, birlikte yemek yiyelim. Seninle hususi konuşacaklarım var. Yavru beğenmek istemiyor musun? Bak benden sâdır çocukları görüyorsun ikisi dahi haddinden fazla fena hâlde. Benden yavru yap” dediği birlikte iddianamede yer aldı.

EVLENME TEKLİFİ BİLE YAPTI İDDİASI

G.R.’nin, daim Işıklı şubesinde hizmet etmek zorunda mütezayit ve kiralık ocak arayan Z.K.’ye namına ilişkin evin anahtarını verip, kalmasını sağladığı ve muta nikâhı teklif ettiği üstelik savcının iddianamesinde düz aldı. G.R.’nin ara sıra Z.K’nin omzuna dokunduğu, vücudunun bambaşka yerlerine de dokunmaya çalıştığı vurgulandı. Z.K.’nin bu tam ‘Ne yapıyorsunuz’ diye niteleyerek reaksiyon göstermesine G.R.’nin “Hangi var kim dayanamadım. Çok güzelsin ama hiç dokundurtmuyorsun’ dediği da iddianame belirtildi. İddianamede G.R.’nin dokunduğu Z.K.’nin reaksiyon göstermesi üstüne birlikte “Aman ne olacak. Orama temas, burama temas. Sen bile çok nazlısın” dediği yeer aldı. G.R.’in, aynı araçta giderken vücuduna dokunduğu Z.K.’nin reaksiyon göstermesi üzerine taşlama ettiği belirtildi. Müddeiumumi, G.R. üzere ‘zincirleme gösterişsiz eşeysel geveze’, ‘taşlama’ ve ‘zincirleme cinsel taciz’ suçlarından toplanmış 45 yıla büyüklüğünde delik cezası isteminde bulundu. İddianame, İzmir 28’inci Asliye Ukubet Mahkemesi’nce kabul edildi.

Share: