Samsun Kent Hastanesi yükseliyor

Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor

Yüzde 55’i tamamlanan Samsun Şehir Hastanesi açıktan görüntülendi

SAMSUN – Keyif Bakanlığı’nın münezzeh kaynakları ile yapılan 900 akak kapasiteli Samsun Kent Hastanesi derhâl yükseliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin arz büyük keyif yatırımlarından biri olan, Yap-İşlet-Devret modeli kullanılmayan, Samsun’un Canik ilçesine düz yazı edilen Samsun Site Hastanesi inşaatında fiziksel gerçekleşme yüzde 55 oranına ulaşıldı. 2020 yılında başlanan 1 bilyon 69 milyon TL yatırım bedelli ve 900 yataklı vagon Samsun Şehir Hastanesi inşaatı serian bitmeme ediyor.

Yapımı bittiğinde bir esenlik üstü haline gelecek hastane umumi otama üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son uygulayım bilimi sondaj cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tababet merkezi, ruh soy cerrahi ve ahşa merkezi, kalıtım bilimi hastalıkların otama sürecinin yönetileceği genetik emraz merkezi, üreme apotr otama merkezi, aza ve doku nakli merkezi, zül merkezi, acılı merkezi, 40 ameliyathane ve 1 melez ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

234 bin 371 metrekare arsa alanı ve 68 bin 990 metrekare celse alanı olan hastanenin 2023 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.Share: