Şanlıurfa’da dolgun sünnet şöleni yapıldı

Şanlıurfa’nın Hilvan Belediyesi yoluyla gerçekleştirilen dolgun sünnet şöleninde 137 yavru sünnet oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, toplumsal belediyecilik projesi kapsamında, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafında şişman sünnet şöleni gerçekleştirildi.

Vali Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada Hilvan Belediyesi yoluyla yapılan programın oldukça adamakıllı tıpkı gelişim olduğunu belirtti.

İdareciliğin sadece posta tahsis etmek ve akarsu ifham etmek olmadığını tabir fail Ayhan, “İşin özü, insana dokunmaktır. Zaman da işin öznesi olan çocuklarımız için güzelce tıpkısı iş yapılmıştır. Seçme dönemin benzeri ruhu vardır. Bugünün ruhuna makul olan bile toplumsal belediyeciliktir. Bu çerçevede yüce olan insana dokunabilmektir. Bilcümle kaza belediyelerimizde bu ruha makul tıpkı şekilde debi etmektedir. Bugünün öznesi olan çocuklarımız amacıyla bu fena hâlde organizasyonu düşünüp tasarlayan, maddi ve manevi boyutuyla emek veren herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül birlikte etkinlikte emeği geçenlere teşekkürname etti.

Sünnet şölenine eş sahipliği fail Hilvan Belediye Başkanı Arslan Ulvi Bayık ise bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri sünnet şöleni gelecek yıllarda da sürdürmeye planladıklarını kaydetti.

Etkinliğe bindi sunan herkese teşekkürname fail Bayık,”Öncelikle ilk defa gerçekleştirdiğimiz şişman sünnet üzere hazırladığımız organizasyona maddi ve manevi bindi veren herkese şükranlarımı sunuyorum. kapatılmak amacıyla oluşturduğumuz kayıt sistemine başvuruda bulunan 137 evladımızın yer metin tıpkı şekilde sünnet olmasını ettirmek üzere, İl Esenlik Müdürlüğümüz ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Hilvan Kerem Hastanesi’nde yavru cerrahisi ve yavru anestezi uzmanları ve esenlik ekipleri nezdinde lazım icraat yapılarak sağlıklı tıpkısı müstevi hazırlandı. Hastanede hijyenik bir ortamda uzmanlar marifetiyle yapılan sünnetin peşi sıra, çocuklarımızı tahsis ettiğimiz araçlarla evlerine bırakacağız. Mecmu çocuklarımıza kandırıcı ve uğurlu olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Sünnet şölenine DÜRÜST Öğür Şanlıurfa Saylav Mehmet Ulvi Cevheri, Hilvan Kaymakamı Ateşin Doğan, SELIM Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri ve çokça sayıda yurttaş katıldı.

Share: