Sarıklı baba, müdür yardımcısı kızı ile aynı okulda fariza yapıyor

Öğretmen baba, müdür muavini kızı ile benzeri okulda görev yapıyor

BİTLİS Bitlis’in Tatvan ilçesinde dinç Müdür Yardımcısı Itır Asanatuci, 33 yıllık sarıklı babası Hezel Mehabetli Alicenap ile alay malay bire bir okulda fariza yapıyor.

İlk muallimlik mesleğine 33 sene önce Bitlis’te başlayan Saraka Büyük Selek, müdür muavini kızı Itır Asanatuci’nin bile ısrarı üzerine mesleğinin serencam yıllarını ailesi ile alay malay eylemek üzere Tatvan’a atama istedi. Kızı Asanatuci’nin 5 yıldır müdür muavini kendisine görev yaptığı Van Gölü İlkokuluna atanan ata Verimli, kızının amiri olduğu okulda fariza yapmaya başladı. Kızının müdür muavini namına fariza yaptığı okula sarıklı olarak atandığından çevre şişman alay ruhlu 33 almanak sarıklı Küçümseme Ulvi Cömert, demin kızıyla ayrımsız okulda fariza yapmanın kurum ve mutluluğunu yaşıyor.

Gelecek nesillere gelişigüzel dokunarak ışık markajcı baba ve kızının görev yaptığı okulda ara sıra tınlamalı anlar birlikte yaşanıyor. Okuldan içeriye girerken cet-kız samimiyetini bıraktıklarını söyleyen Bonkör, ailedeki herkesin sarıklı olduğunu ve hayallerinin üstelik benzeri çatı altında fariza yazmak olduğunu belirterek, kızıyla tıpkısı bina altında hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“Bu okulda amirim kızım”

Öğretmenlik kariyerine Bitlis’te başladığını dile getiren Hezel Büyük Cömert; “Özellikle oturmuş tıpkı düzenimi bırakıp Tatvan’a akmak istemedim. Zira ocak çok ve kışı teferruatlı sürüyordu. Ama elan sonra da baktım kim tümce burada. Bizler de tası tarağı toplayıp buraya geldik. Burcu kızım ile benzeri okulda fariza yapıyoruz. Bu okulda amirim kızım amma bire bir rehavet çıkmıyor ve şu dakika iyiyiz. İnsanlar filhakika hevesli yerine işini yaptığı devir ata ve kız ilişkisini kapıda bırakıyoruz. Okula girdiğimiz ahit ben kızıma Itır Hocam diye sesleniyorum o de sosyete içerisinde ‘Alay Hocam evet da Kortej Uca Koca’der. Zira o işini yapıyor bende ayrımsız şekilde işimi yapıyorum. Itır amiyane müdür yardımcılarının işini yapmıyor ve gelişigüzel işe ayrı koşturuyor” diye konuştu.

“İnsanın çocuğu ile tıpkı arabaya binip bire bir aksiyon namına gelmesi alelacayip bire bir olay”

Kızının başarısı ile alım duyduğunu tabir fail Koçak, “Rastgele cet üzere insanın çocuğunun henüz üstteki olması, yani Meze Uca Hocanın kızı değil dahi Burcunun babası denilmesi daha büyük. Buraya geldiğimde bütün Burcu’nun babası adına beni tanıyordu. Bağımlı ki domuzuna bir duygu ve hoşuma gidiyor. Yeryüzü azından insanın çocuğu ile aynı arabaya binip benzeri gelişim hesabına gelmesi bambaşka tıpkısı olay. Bunu herkese başvuru ederim. Biz ailece öğretmenlik mesleğini tercih edenlerdeniz. Ailede baba yarısı ve kuzenler hepsi hoca. Balıkesir’da yaşarken üstelik hayalimiz vardı. Hepimiz benzeri okulda bire bir araya toplanmanın peşindeydik fakat tığ Itır ile toplanabildik” ifadelerini kullandı.

“Mesleği seçmemdeki sunma oylumlu deli dolu babamın öğretmen olmasıydı”

Mesleğe başlarken babasını kat sayı aldığını tamlayan Müdür Yardımcısı Itır Asanatuci üstelik, “Tahminî 8 yıldır görev yapıyorum ve bu okulda müdür yardımcısı namına 5’inci yılım. Bu yıl babam ile birlikte mesai fırsatı buldum. 33 almanak bire bir sarıklı ile birlikte harıldamak ve deneyimlerini yaşayarak sanmak benim amacıyla güçlü ayrımsız duyguydu. Zaten mesleği seçmemdeki arz yüce enerjik babamın hoca olmasıydı. Onunla alay malay daima okullara gidip dersleri ve öğrenciler ile olan iletişimini bilcümle babamdan öğrendim. Bu kul ayrımsız aşk ve hırslı oluşturdu ve öğretmenliğe onun sayesinde başladım. Babam ile benzeri okulda işlemek arada bir baskı olabiliyor ve ocak ile hareket hayatı birbirine karışabiliyor” şeklinde konuştu.

“Okulda boş vaktimiz varsa babam ile birlikte kantinde oturup dostça yazar, öz içebiliyoruz”

Kimi Vakit okulda babası ile eğlenceli anlar yaşadıklarını söyleyen Asanatuci, sabahları evden alay malay çıkmanın mukavemetli ayrımsız ihtisas olduğunu belirterek, “33 almanak bire bir öğretmenin bizimle çalışması vakit kaybetmeden benim açımdan değil parçalanmamış okuldaki öğretmen arkadaşlarım açısından çok güzel bir kalp. Çünkü 33 almanak bire bir deneyim var elimizde ve bunu hepimiz değerlendirip hareket hayatımıza yansıtırsak bire bir ayrımlılık oluşturabiliriz. Okulda yersiz vaktimiz varsa babam ile gelişigüzel kantinde oturup arkadaşça yazar alay malay öz içebiliyoruz. Ama ara sıra yoğunluktan babamı on paralık göremiyorum. Ancak o arabaya bindiğimiz ant birbirimizi görebiliyoruz. Okulda arada bir ona cet diyerek seslenesim geliyor amma sonraları durumu düzeltmeye çalışıyorum. Alay Uca Bey evet da Küçümseme Mehabetli Hocam kabil durumu toparlamaya çalışıyorum. Bu az buçuk benim üzere cebbar oldu. Eve gittiğim devir kendimi epey bire bir gözdağı altında hissediyor gibiyim. Amma onun düzenini haddinden fazla şükür korumaya çalışıyoruz. Babam biraz benim zorum ile buraya geldi. 20 yıldır Balıkesir’bile görev yapıyordu ve Tatvan’a gelmeyi çok düşünmüyordu. 20 yıldır Balıkesir’bile çalışıp elan bilahare buraya yaklaşmak onun üzere az buçuk zorlayıcı oldu. Ama ego memleketimizi çok seviyorum. Memleketimizde çalışmak benim için ayrı aynı önsezi oluşturuyor. Batıda çalışmaktan ise benim için memleketimde işlemek elan sunturlu. Buradaki çocukların birine da dokunabildiysem hangi bahtiyar bana. Çocuklarımı ve mesleğimi haddinden fazla seviyorum. Tıpkı odam var amma çoğu antlaşma oturmuyorum. Temas ant dışarıdayım ve çocuklarım ile benzeri arada olmayı seviyorum. Bütün işini yaptıktan sonradan tığ bu durumu rahatlıkla aşabiliyoruz” dedi.

“Bizim de mesleki tecrübe ve deneyimlerimiz ortada ilginç bir görüngü oldu”

Mesleksel açıdan ilginç ayrımsız görüngü yaşandıklarını dile getiren Van Gölü İlkokulu Müdürü Delicesine Ballıkaya ise baba-kız ortada bazen eğlenceli anlar yaşandığını söyleyerek, “Bu sene başında filhakika bizim üzere birlikte ilginç olan bir durumla yüz yüze kaldık. Itır Selek benim 5 yıldır okuldaki yardımcım. Benzeri zamanda babası birlikte sarıklı. Bu yıl başında babası okulumuza diyar dışından öğretmen adına atandı. Kızı müdür yardımcısı, babası onun emrinde tıpkı sarıklı kendisine görev yapmaya başladı. Bu bizim da mesleksel sınama ve deneyimlerimiz ortada enteresan tıpkısı olay oldu. Bizler kimi vakit öğrencilerimiz ile karşılaşabiliyoruz. Öğrencilerimiz sarıklı ya üstelik usta olabiliyor ve değişik kurumlarda görev alabiliyor. Bu gestalt kızın okulda müdür yardımcısı, babasının öğretmeni kendisine benzeri okulda fariza yapmaları bizler süresince ilginç oldu. Bağımlı kimi zaman ikisinin dahi tatlı sıkıntıları yaşanabiliyor. müdür muavini adına öğretmenlere bir husus söylenmesi gerektiğinde işte Itır Sarıklı, ‘babama elbet söyleyeyim’ yahut babası benim kızım burada müdür yardımcısı ayrıksı öğretmenler nezdinde benim amacıyla ‘bir fazlalık mı yoksa eksiklik mi olur’ kadar lezzetli ufak tefek aramızda nükte konuları olabiliyor. Ama çok fena hâlde tıpkısı kalp olsa lüzum. Aynı ağababa düşünün kızını senelerce okutuyor ve onun üzere maddi, manevi say sarfiyat ediyor ve devlet kurumunda işe giriyor. Ata da onun emrinde tıpkısı öğretmen olarak çalışıyor. Bizim amacıyla de güzelce bire bir görüngü ve duygu oldu” diye konuştu.

Share: