Şarki Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Foto Yarışması sonuçlandı

Gün Doğusu Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) düzenlenen 4. Foto Yarışması’nda, Küçük Asya Ajansı (AA) fotoğraf muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Cıvıl Cıvıl ülke sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri ön plana anlamak, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı keşfetmek için düzenlendiğini belirtti.

Yarışma tarafından foto sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Maşrık Karadeniz’in memleket ve ilçelerinin tanıtılması üzere belgelik oluşturulduğunu anlatım etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere para ödülü ve türlü hediyeler verileceğini kaydetti.

Mehabetli Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Mehabetli Birey ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB özel ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti hususi ödülüne müstahak görüldü.

Share: