Saylav Ahu, Osmancık amacında yaşanan sıkıntıları inceledi

SELIM Parti MKYK Üyesi ve Çorum Mebus Ahmet Sami Ceylan, Osmancık amacında yaşanan menfilik dolayısıyla müteahhit firma yöneticilerine anif çıkarak, “Vatandaşa eziyet çektirmeyin” dedi.

Çorum-Osmancık karayolu Bayat Gediği bölgesinde bitmeme eden defa çalışmalarının ağır ilerlemesi dolayısıyla kendisine mevrut şikayetler üstüne Mebus Ahmet Sami Ahu, yolda incelemelerde bulundu. İl Umumi Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Karayolları Samsun 7. Mıntıka Müdürü Rifat Silov ve bölge müdürlüğü yöneticileriyle alay malay bölgeye giden Saylav Ahmet Sami Ahu, yolda çalışmaların mahdut olması, açılan yolda gidiş geliş akışının hem yolun bozukluğu hem bile tozdan âlem bata çıka sağlanıyor olmasına şahsen şahit oldu. Bunun üzerine kez yapımını yürüteç yüklenici firma yöneticileriyle görüşen Saylav Ahmet Sami Ceylan, “İşler neden yavaş ilerliyor. Burada insanlarımız sizin ağır sıklet çalışmanızdan ufuk işkence çekiyor. Araçları hasar görüyor. Cenabıhak göstermesin daha balaban teessürat birlikte yaşanabilir. Buranın bir zaman evvel bitirilmesini istiyoruz. Araçların daha dosdoğru bir şekilde akıntı etmesi için mukteza tedbirleri alın. Vatandaşa eziyet çektirmeye hakkınız bulunmayan” diye konuştu.

Milletvekili Ceylan, elan sonradan de Karayolları Samsun 7. Toprak Müdürü Rifat Silov ile birlikte görüşerek, vatandaşlara sıklet yaşatan yolun kış gelmeden bitirilmesini istedi. Karayolları Mıntıka Müdürü Silov da kış ayları başlamadan sıkıntının yaşandığı yolun bitirileceğini söyledi.

“2023 yılı sonuna büyüklüğünde bütün ilçe yolları tamamlanacak”

SELIM Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ahu, 2023 yılının sonuna büyüklüğünde Çorum’birlikte tamam ilçelerin merkeze angajman yollarının bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Mıntıka Müdürü Rifat Silov ile Çorum’da yapımı devam eden karayolları yatırımlarını gezen Saylav Ahmet Sami Ahu, yol çalışmalarının son durumu karşı bilgiler paylaştı.

Çorum- Amasya Karayolu’nda çalışmaların devam ettiğini anlatan Milletvekili Ceylan, alelhusus ağırbaşlılık verilen Mecitözü-Çorum arasında çalışmaların hız kesmeden bitmeme ettiğini ve bu sene bitirilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Çorum- Ortaköy ortada çalışmaların iki etap halinde planlandığını ve Çorum-Cemilbey arasındaki önce etapta çalışmaların bitirildiğini hatırlatan Ceylan, Cemilbey-Ortaköy arası ikinci etabın ise ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Ceylan, yer teslimi yapılan müteahhit firmanın güdük sürede çalışmalara başlayacağını kaydetti.

Çorum- İskilip uğrunda da balaban tıpkı bölümde çalışmaların tamamlandığına işaret eden Ceylan, bu sene sonuna kadar üstelik Kızılırmak Köprüsü’ne kadar bölümün bitirilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Alaca- Zile beyninde birlikte çalışmaların bitmeme ettiğine özen calip Milletvekili Ahu, parçalanmamış ilçelerin kez bağlantısını konforlu hale getirerek 2023 yılı sonuna kadar bitirileceğini sözlerine ekledi.

Saylav Ahu, Çorum’da dirim standardını arttırmak amacıyla kül milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla beraber çalıştıklarını bile dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. – ÇORUM

Share: