Sazak merkezli 3 ildeki FETÖ operasyonunda 14 münasebetsiz yakalandı

Sazak merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) güncel yapılanmasına müteveccih operasyonda 14 çirkin gözaltına alındı.

İl Güven Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün eylem ve faaliyetlerinin açıklanmış edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürdü.

Bu kapsamda, aralarında etken adına görev yapan askeri personel ile bozuk askeri okul öğrencisi, zahmetli sarıklı, meslekten ihraç edilmiş polis güçleri ve ehlivukuf çavuşun bile olduğu 15 şüphelinin, FETÖ’nün güncel yapılanması ortamında cümbüş yürüttüğü belirlendi.

Çalışmalarda, zanlıların, örgütün sanki “Marmara mıntıka imam”larıyla irtibatta oldukları, şifreli derç yöntemi kullanarak iletişime geçtikleri ve çevrelerindeki kalburüstü öğrencilerin isimlerini teşekkül mensuplarına bildirdikleri saptandı.

Kimliği ve adresleri tayin edilen zanlıların yakalanması amacıyla Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde Mersin, Hakkari ve Kars’ta senkronik “şafak operasyonu” düzenlendi.

Operasyonda 14 münasebetsiz yakalandı. Bu kişilerin bulundukları adreslerdeki aramalarda tabanca ve çok sayıda sayısal materyal ele geçirildi.

Polis, adresinde bulunamayan tıpkı şüpheliyi görmek amacıyla başlattığı çalışmayı sürdürüyor.

Share: