Şehit aileleri amacıyla manidar proje

Ordu’nun Kabadüz Kaymakamlığı eliyle hayata geçirilen toplumsal tartı projesi ile Çambaşı Kayak Merkezi’ndeki parçalanmamış imkanlardan martir aileleri ücretsiz yararlanacak.

Kabadüz ilçesinde bulunan Çambaşı Ski Merkezi’nde sabık sene hayata geçirilen içtimai ağırbaşlılık projesi bu sene dahi devam ediyor. Kabadüz Kaymakamlığı aracılığıyla hayata geçirilen proje ile ski merkezinde yeme-içmece ve merkezdeki bütün toplumsal aktiviteler, şehit aileleri için ücretsiz ağıl getirildi.

“Bu projeye önderlik etmekten onu ve çekicilik duyuyoruz”

Kabadüz Kaymakamı Yasin Atmaca, projeye Çambaşı Kayak Merkezi’nin öncülük ettiğini ifade etti. Kaymakam Şahin, “Güzeşte yıl başlattığımız içtimai gravite projesi ile şehit ailelerimizin buradan ücretsiz faydalanması istedik. Ülkemizdeki özge kayak merkezlerinden bile ricamız, şehit ailelerimizi tesislerden bu şekilde faydalandırmaları. Hakeza tıpkı sosyal rehavet projesine önderlik etmekten kurum ve sevinme duyuyoruz” dedi.

“Bu projeden tıpkısı şehit yakınımız üstelik faydalansa saygınlık ve çekicilik duyarız”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kalaba Yazıhane Başkanı Nurettin Korkmaz, hayata geçirilen projenin kendileri üzere hava verici olduğunu anlatım etti. Başbuğ Korkmaz, “Devletimiz filhakika genel anlamda martir yakınları ve gazilerimizi kanunlar ile koruyor, haddinden fazla sayıda uygulama var. Kabadüz Kaymakamlığı’nın yerelde hayata geçirdiği, martir yakınları ile ilgili projeyi çok manalı buluyorum. Dernekevi anlamda haddinden fazla güzelce ve bu projeler devlet genelinde valilikler ve belediyeler üzerinden kendi bulundukları bölgelerde daha çok geliştirilse. Martir yakınları hangi yaparsak yapalım, ne imkanı sunarsak sunalım azdır. Bu projeden dolayı ben hele Kaymakamımız Yasin Şahin’e martir ailelerimiz ve gazilerimiz namına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü orada lehçe anlamda sayılabilecek bir ski merkezi var, iyice de aynı yapı. Bu fena hâlde projede şehit yakınlarına evleviyet gösterilmesi tüm imkanların ücretsiz adına sunulması, bire bir şehit yakınımız faydalansa bizim üzere değer ve çalım meselesi peki. O nedenle benzeri şehit yakınımızın birlikte faydalandığı herhangi bir projede kimin emeği geçerse geçsin tığ onu başımızın üstünde taşırız. Bu nedenle Kaymakamımız Yasin Mecnunca’e teşekkürname ediyorum” ifadelerine saha verdi. – ORDU

Share: