Şehit sarıklı Şenay Aybüke Yalçın’ın adı Keçiören’deki el kütüphanesinde yaşatılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu martir düşen 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalman’ın adı, Keçiören’deki el kütüphanesinde yaşatılacak.

Keçiören Belediyesi yoluyla, Plato Mahallesi’nde, şehit sarıklı Şenay Aybüke Dik’ın adının verildiği el kütüphanesi açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Mürtefi Odabaş, açılışta, bu katalog ile Keçiören Belediyesi ortaklığında altıncı kütüphaneyi hizmete sunduklarını söyledi.

Şehit Yalman’ı çokça önemsediklerini tamlayan Odabaş, Keçiören Şenay Aybüke Sert Ahali Kütüphanesinin, Batman Martir Şenay Aybüke Dik İl Halk Kütüphanesinden sonraları Türkiye’de şehit Dik hesabına açılan ikinci kütüphane olduğunu tabir etti.

Odabaş, Türkiye genelinde 1250 kütüphaneyle bakım verdiklerini belirterek, kütüphanenin dobra olmasını diledi.

“Bu yurt sahipsiz değildir. Bu vatanı bölemeyeceksiniz”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok de PKK ve onunla gelişim birliğindeki herkesin yurt haini olduğunu söyledi.

Türkiye’nin seçkin karışının şehitlerin kanıyla sulandığını, bu vatanın sahipsiz olmadığını tabir fail Altınok, “Bu vatanı bölemeyeceksiniz. Siyasetçilere söylüyorum, düşünce ayrı bir öz, kuvvet görünmek ayrı bire bir molekül. Atatürk, ‘mevzubahis vatansa gerisi teferruat’ diyor. ‘Oy alayım, erk olayım’ diyerek PKK ile masaya oturan dizge haindir. Bu kadar askerimizi, polisimizi, vatandaşımız, öğretmenimizi, korucumuzu öldüren vatan hainleriyle on paralık kimesne teşrikimesai yapamaz.” diyerek konuştu.

Her kütüphanenin ışık olduğunu ifade fail Altınok, içerisinde 13 bin betik kâin kütüphaneden herkesin faydalanması dileğinde bulundu.

Belediye Reisi Turgut Altınok, akıbet yıllarda çokça sayıda kütüphanenin hizmete sunulduğunu, spor alanında üstelik haddinden fazla sayıda yenilik yapıldığını belirterek, geçenlerde zamanda Ankara’birlikte önceki ücretsiz uygulayım bilimi merkezini açacaklarını söyledi.

Konuşmaların arkası sıra, martir Sarp’ın aynı zaman öğrenim gördüğü Şehit Mutlu Can Kılıç Ortaokulunun Müdürü Zafer Altınkaynak, martir öğretmenin babası Merbut Sert’a, kızının öğrenim belgesini takdim etti.

Daha sonraları martir Sarp’ın ailesi, Altınok ve protokol üyeleri, kütüphanenin açılışını yaptı. Açılışa, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.Share: