Selen-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Karşı İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Amme Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) mecbur Olgun-Sen, Kere ve Makara Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle yarın Ankara’ya gidiş başlatacak. Ayrımsız kadro İstanbul’dan, farklı takım ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’da etkin Veri-Sen üyelerine yönelik filiz ve sıklet iddiaları dolayısıyla sendika, erte Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki tutum, PTT Sirkeci Şubesi önünden basın açıklamasıyla başlayacak. Reviş, daha sonraları Kadıköy’deki PTT binası önünde dahi yapılacak açıklamanın arkası sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’de yapılacak açıklamalarla devam edecek.

Batman’da basın açıklamasıyla başlayacak yol ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki matbuat açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde üstelik Mersin’da ve Adana’da izah yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da ortak matbuat açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Umumi Müdürlüğü uğrunda cuma namazı haset yapılacak basın açıklamasıyla sonlandırılacak tutum öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Becerikli ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: