SELIM Parti Umumi Komutan Yardımcısı Kalem Erbabı, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Edip, “Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Gün Doğusu ve Güneydoğu’da budunsal nesep vurgusu fethetmek suretiyle hareketinin temelini yapılanma emretmek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de korkunç bire bir temizlik yaptık.” dedi.

Kalem, yanı sıra SELIM Tümen’li 17 saylav ve MKYK üyeleriyle SELIM Fırka Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda mütekellim Kalem, DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde kavim olduğunu söyledi.

Program kapsamında birlik ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Yazıcı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin yetişkin ve ciddi ayrımsız konumda bulunduğunu dile getiren Yazıcı, DOĞRU Parti siyasetinin ayrıntılı olduğunu anlattı.

Yazar, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı ortak vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değme bireyin kıvılcım kadar nasip ve hakkı vardır. Nedeniyle vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt namına kapsayıcı yerine bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde banko ayrım yapılmasına müsaade etmedik, etmeyiz.”

AK Fırka adına millete harıldamak, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan vira etmek, hayat standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını anlatan Kalem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken içtimai, panel alanda üstelik ayrımsız temizlik gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, politika kurumuna musallat olmuş vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Elbette ki Türkiye’birlikte hemen lahzada her 10 yılda benzeri tebellür eden bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi de ermiş milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabahleyin olmadan karşılayıcı tıpkı milletiz. Devlete musallat olmuş vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Birtakım insanların giyim tarzı şu ya bile bu münazaayla ya birlikte günlük konuşma bakımından dışlandıkları süreçleri da iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa uğrunda fiyat olduğunu, gelişigüzel vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan karşılık şekilde intifa hakkına topluluk olduğunu kaydeden Kalem, SELIM Fırka kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Kalem Erbabı, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’dahi budunsal töz vurgusu fora etmek yoluyla hareketinin temelini oluşum almak için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile mukavim benzeri saflık yaptık. Zaman yıldırı örgütü Türkiye’üstelik icrai faaliyette kâin ayrımsız siyasal parti üzerinde bir anlamda vesayetçi tıpkı rehavet vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin mahsus sorunlarının aşılması konusunda forslu aynı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Alelhusus Diyarbakır’üstelik zihayat insanlarımız bilcümle alay malay o alanları hesaplı tıpkısı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini temas ve bütünlüğümüzü ne büyüklüğünde bulunmaz, dirimsel derecede büyük olduğunu değerlendirmek vasıtasıyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz üzere faydalı ve zaruridir.”

Demokrasinin sunma şanlı aracının siyasal partiler, siyasetin üstelik yer kocaman takdir zamanının seçimler olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine acul bir şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda mehabetli olduğunu kaydeden Kalem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonraları milletimizin en bulunmaz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının son seçimidir 2023. Gene 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının de evvel seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Bittabi ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması itibarıyla de yetkin ve tam kadrolara fariza çevirmek lazım. 2023 seçimlerine akilane giderken budun yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe yönelik perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda de milletimizin karşısına çıkacak arz kuvvetli SELIM Tümen ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin büyük aynı talih olduğunu, yeryüzü iri zenginliklerinin el birliği olduğunu tamlayan Yazar, Türkiye’nin hiçbir sorununu husus arkasına bırakmadıklarını, halının dibine terk etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Yazar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hanay pahalılığı, enflasyon dediğimiz bu azılı bela ile savaş etme konusunda bir taraftan lüzumlu önlemler alınıyor bire bir taraftan bile para şişkinliği zımnında mübayaa gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde arttırma katkı icat etmek vasıtasıyla tahkim ediyoruz. İki aşamalı aynı mücadelemiz var.”

Edip, benzeri gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel tıpkı af ya dahi infaz düzenlemesiyle ilgilendiren say var mı?” sorusunu “Tıpkısı af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil, net.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Muhammet Mukaddes Aydın’ın bile konuşma yaptığı programa, YANLIŞSIZ Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakırdoğan, Öznur Kötürüm, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Örenlik, Şırnak Saylav Rızgin Birlik, Batman Mebus Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Tümen MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Sağlam Külünk, Belgit Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların ardından milletvekilleri ve MKYK üyeleri muhtelif ziyaretlerde düşmek amacıyla kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: