SELIM Parti’li Maharetli, Mardin’de “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Leyla Delicesine Çevrimli, “Benzeri araya gelip, konuşup konuşup dağılıp biricik ayrımsız adaylarını dahi belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkı kâr çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kargaşa ve çekişme çıkacaktır.” dedi.

Yordamlı, beraberinde AK Öğür’li 10 milletvekili ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Fırka Mardin İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda planlı programda konuşan Uz, Umumi Şekil Kuruluş Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı mesai kapsamında Mardin’da bulunduklarını söyledi.

DÜRÜST Fırka’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan zinde tıpkı öğür olduklarını tamlayan Uz, düzlük çalışmalarına bunaltıcı çevirmek, angajman ve beraberliği pekitmek üzere üstünkörü güç çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık el, girilmedik gönül ve çalınmadık kapı kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Kankızıl, şunları kaydetti:

“Tığ milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne kadar ayakta durduk. Birilerinin vesayet odaklarından, ayrımlı güçlerden aldıkları gücü tek devir arkamıza almadık. Biz bilcümle yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Tekrar aynı milletimizin gücüyle beklemek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Elden 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı yetişkin benzeri tarih. Bu çağ hepimiz için büyük benzeri anlam ifade ediyor. Bu gündüz, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın esasta dünyaya vermiş olduğu mesajın, ne kadar diri devam edeceğinin ölçüleceği tıpkısı sıra olacak.”

Bu ülkede hizmet ve kitap siyaseti üretenlerin seçme antlaşma kazandığını anlatım eden Yordamlı, elden laf, dolma ve algılarla aksiyon yapmaya müteharrik veya politika yapmaya çalışanların rastgele ahit kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye hizmet eden, yenilik, el erki, özgürlük, angajman, beraberlik ve el birliği getirenleri başının tacı ettiğine dikkati calip Kankızıl, bu anlayışla akım ettiklerini, imdi bile birlik, beraberlik ve beraberlik içerisinde yollarına devam edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye bakir tıpkı Türkiye kazandırdık”

SELIM Fırka’li Mahir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye yeni tıpkısı Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin yer iyisini yaptık, bundan sonra de yapmaya çalışacağız. Bittabi kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz türlü. Bunları da gene tamamlayacak olan AK Parti’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye bir tane tıpkı ürün üstelik bırakmadan, çabucak çarpışma ve gürültüyle bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı ayan ve yeri geldi laik olan ile sıfır diye niteleyerek bizi bölmeye çalıştılar. Ama bu oyunlara gelmedik çok şükür. Bu oyunların birlik aksine hepimiz henüz dahi güçlendik, irtibat ve beraberliğimizi artırdık.”

Biricik dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni hangi olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana uygun bir yaşam hakkı arz etmek olduğunu tamlayan Becerikli, işlerinin insana harıldamak olduğunu, insanları fark etmediklerini anlattı.

İnsanı koca kendisine gören, ayar veren aynı tatlılıkla akım ettiklerini ve gine bu tatlılıkla yollarına devam edeceklerini dile getiren Mahirane, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini takanak operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kabilinden göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Yekpare aksine canlı olan her zaman hakikattir, doğrudur. Saptırmalar eninde böylece ortaya yarar ve o süprüntüler tarihe denli olarak kalır. Karşımızdakilerin bize alternatif namına sunduğu tek madde kargaşa, çekişme, ayrışmak ve bozuk Türkiye hayalleridir. Eski Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği biricik özdek maalesef cenk ve kaostan başka tıpkı özdek değildir. İzliyoruz, 6’lı aynı masa var, birlikte artıları dahi var bağımlı gözükmese üstelik ama kendi içerisinde da tıpkısı araya gelip, konuşup konuşup dağılıp biricik aynı adaylarını üstelik belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkı yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kaos ve cidal çıkacaktır. Tığ bunu görüyoruz. Zaman aynı molekül söylüyorlar, erte ayrıksı bire bir öz söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara katiyen punt vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği basit kolay elde etmediklerini, bu uğurda çokça bedeller ödendiğini anlatan Mahirane, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara punt vermeyeceklerini vazıh şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Mecnunca Mahir, şöyle bitmeme etti:

“Bu verimli toprakları yeri geldi yaşanmaz kuzuluk getirerek insanları kavga ve çekişme içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen baştan fırsat vermeyeceğiz. Buna milletimiz de fırsat vermeyecektir. Kimesne bugünden elan kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği hoppadak ve sadece eski Türkiye iken kimsenin sakat Türkiye’ye dönmek istemediğini çok bol biliyoruz. Tam bilakis dizge henüz iyisini istiyor ve henüz iyisinin olması için çalışan, üreten ve bakım eden aynı anlayışı kazanmak istiyor.”

Amaçlarının bu millete işlemek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına dayanmak olduğunu nâkil Mahirane, bu kararlılıklarından aynı adım de kafasız hamle atmadıklarını sözlerine ekledi.

YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Faruk Kılıç de programda ayrımsız meşveret yaptı.

Programa, YANLIŞSIZ Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Teşrinisani Gülpınar, İbrahim Halil Nasip, Zemzem Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Yüksek Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Mebus Rızgin Birlik, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Fırka MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra Kankızıl, yanı sıra Mardin Milletvekili Demirkaya, Batman Mebus Özdemir, YANLIŞSIZ Öğür MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Kılıç ile Mardin Kombinasyon Endüstri Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri üstelik çeşitli ziyaretlerde gezmek için kentin 10 ilçesine cereyan etti.

Share: