Serencam an haberi! Beyaz Zehir ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilerden Emrah Kaval, son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişik eroin ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilerden Emrah Kaval’ın cenazesi toprağa verildi.

Evli ve 1 yavru babası olduğu öğrenilen Kaval’ın cenazesi, yakınları eliyle Bartın Devlet Hastanesi morgundan alınarak Aladağ Mahallesi Merkez Camisi’ne getirildi.

Kaval amacıyla burada helallik makbuz, yakarış edildi. Cenaze töreninde, Kaval’ın yakınlarının ayakta bata çıka durduğu ve gözyaşı döktüğü görüldü.

Beyaz Zehir ocağında 3 sene geçmiş çalışmaya başladığı öğrenilen Kaval’ın cenazesi, öğle kılınan namazın arkası sıra familya mezarlığında toprağa verildi.

Törene Kaval’ın yakınlarının beraberinde CHP Ekip Başkanvekilleri Özgür Hususi, Engin Altay ve Engin Özkoç, YANLIŞSIZ Öğür Zonguldak Milletvekilleri Çelik Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu ile CHP Zonguldak Mebus Bahir Yavuzyılmaz ile madenci arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Share: