Serencam dakika haber: AMCASININ KÖRLEMEDEN VURDUĞU AYŞE’NİN GİDEMEDİĞİ ÜNİVERSİTEDEKİ SIRASI YERSIZ KALDI

SAMSUN’üstelik 3 dönem önce amcası kocabaşı Mehmet Tural’ın (58) temizlediği tabancasının kırıcı alması sonucu yaşamını yitiren Ayşe Aydın Tural (20), bu sene taşıt yaptırıp, tek gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Keyif Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci sınıf öğrencileri tarafından geçmiş derste anıldı. Hüzne boğulan öğrenciler, tek tanışamadıkları Ayşe Ziya üzere abes bıraktıkları sıraya karanfil bıraktı. Öğrencilerden Eray Irmak, ‘Bugün çokça üzgünüz. Sırası bilcümle yersiz kalacak. Onu bilcümle hatırlayacağız ve tamamıyla kalbimizde olacak’ dedi.

Olay, 18 Eylül haset Kesim ilçesi Şürekâ Mahallesi’nde meydana geldi. mahalle muhtarı Mehmet Tural’ın, iddiaya göre evinde temizlediği ruhsatlı tabancası, ezbere yara aldı. Tabancadan sâdır mermi, karşısında oturan yeğeni Ayşe Saf Tural’a derkenar etti. Kanlar zarfında artan Ayşe Aydın Tural, amcası Mehmet Tural vasıtasıyla Kesim Izzet Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Ayşe Işıklı, doktorların bütün çabasına karşın kurtarılamadı. Tabancasıyla birlikte jandarmaya konfirmasyon olan Tural, ‘taksirle öldürme’ suçundan tutuklandı.

DAYI YEĞEN BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşe Temiz Tural’ın ölüm haberini alıp cenazeye akmak amacıyla yola sâdır dayısı İsmail Tural’ın (48) kullandığı hafif ticari açkı olaydan tıpkı çevrim sonra sabah saatlerinde Amasya’dan Çorum istikametine giden Kaşif Erkoç yönetimindeki 60 BP 042 plakalı Tokat Yıldızı firmasına ilgili geçici otobüsü ile baş kafaya çarpıştı. Kazada, İsmail Tural hayatını kaybetti. Bıçkın ve yeğen, Mıntıka ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

İLK DERSTE ANILDI, SIRASI YERSIZ BIRAKILDI

Ayşe Vuzuh Tural, bu yıl taşıt yaptırıp, tek gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Afiyet Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci derslik öğrencileri yoluyla önce derste anıldı. Öğrenciler, tanışamadıkları Ayşe Ziya üzere bire bir sırayı yersiz bıraktı. Sıraya Ayşe Ziyalı Tural’ın kayıt için çektirdiği sonuç foto ile karanfil bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ, SIRASI YERSIZ KALDI’

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Merdan, çokça üzgün olduklarını belirterek, ‘Birinci derslik öğrencimiz Ayşe Işıklı Tural, okulumuzun eğitim öğretim yılına girmesiyle gelişigüzel Gümüşhane’ye gelmeyi planlıyordu. Yaşanan yaslı tıpkı kaymakamlık sonucu hayatını kaybetti. Kızımıza Cenabıhak yağmur eylesin. Üniversite olarak çok üzgünüz. Dersler başladı fakat kızımız Ayşe aramızda namevcut, sırası yersiz kaldı. Bölümümüzün akademik kadrosuyla, Ayşe’yi ilk dersinde anmaya çalıştık. Namına bir vefa arz etmek istedik’ dedi.

‘DAİMA KALBİMİZDE OLACAK’

Öğrencilerden Samsunlu Eray Irmak (20) dahi hemşehrisi olduğu Ayşe Vazıh ile çokça ferah arkadaşlık kurabileceklerini düşündüğü fakat bunun gerçekleşmediğini söyledi. Irmak, “Parçalanmamış arkadaşlarımız haddinden fazla üzüldü. Ayşe arkadaşımızın Samsunlu olması beni imdi üzdü. Şayet okula gelebilseydi birbirimize destek olabilirdik. İki Samsunlu kendisine daha mail benzer ve birbirimize koruyucu olabilirdik ama kader olmadı. Ayşe’nin yerine önce derse karanfilleri geldi. Ailesine başsağlığı diliyorum. Sınıfta Ayşe’ye kânunuevvel ayırdık ve sırası bilcümle yersiz kalacak. Tığ onu bütün hatırlayacağız ve tamamıyla kalbimizde olacak? diye konuştu.Share: