Serencam dakika haberleri! Gezicilerin keşfettiği huy harikası kanyon, turizme kazandırılmayı bekliyor

Gezicilerin keşfettiği natür harikası dar boğaz, turizme kazandırılmayı bekliyor

ŞIRNAK – Şırnak’ta ilk defa dron ile görüntülenen Kermen Kanyonu misilsiz güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Şırnak’ın Uludere ilçesine ilişkin Ayça ve Şenoba beldeleri beyninde bulunan Kermen Kanyonu bölgede yoğun rastlanamayacak natür harikalardan biri olmasıyla dikkat çekiyor. Tabii güzellikleriyle doğaseverlerin ve ziyaretçilerin dikkatini çekici kanyon dron ile ilk kez açıktan görüntülendi. Foto tutkunları ve doğaseverlerin yol uğrağı yeri olmaya namzet dar boğaz, turizme kazandırılmayı bekliyor.

Bölgeyi görüntüleyen fotoğraf sanatçısı Ayhan Babat, Şırnak’ın saf güzelliklerini tedarik etmek amacıyla geziler düzenlediklerini söyledi. Bugün ki rotalarını Kale Kanyonu olduğunu belirten Babat, “Kanyonumuz, Şırnak’ın Uludere ilçesine mecbur Ayça beldesine 5 kilometre uzaklıkta. Kermen Kanyonu’nun su derinliği 2 metreyi buluyor. Bu garip doğa harikalarına eş çıkılmasını istiyoruz. İlimizin benzeri natür turizmi haline getirilmesini istiyoruz. Natür tutkunlarının gezebileceği bir nice tabiat harikası yerler var” dedi.

Share: