Serencam zaman haberi: Serada ölmüş bulunan buğulanmış çiftçinin bıraktığı sonuç betik akılları karıştırdı

Denizli’nin Çameli ilçesinde kaybolduktan 11 çevrim sonra serada ölmüş adına mevcut 62 yaşındaki İsmail Ceylan’ın ortaya çıkan mektubu akılları karıştırdı. Ceylan’ın ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerin isminin kayran aldığı notun arkası sıra ortaya sâdır sonuç mektubunda, kendisini dövüp ahiret yolculuğu metrukiyet fail aynasız ve maruz kaldığı şantaj olayıyla ilgili detaylar düzlük aldı.

Çameli ilçesinin Çakıcı Mahallesi’nde meydana gelen olayda; 19 Eylül 2022 Pazartesi haset evinden ayrılan 62 yaşındaki İsmail Ahu, kontrol çalışmalarının 11’inci gününde evine 400 metre uzaklıkta mevcut ve birkaç ay öncesine büyüklüğünde iştirakçi olarak çalıştığı domates serasında geberik namına bulundu. Denizli İl Cingöz Komutanlığına merbut JASAT dedektifleri, arkasında “Eğer ölürsem, ölümümden yazdığım isimler sorumludur” şeklinde ayrımsız kadar bırakan Ahu’ın şüpheli ölümüyle ait adına titiz tıpkısı mücahede başlattı.

Darp yazar ölüme ayrılma etmiş

JASAT dedektifleri, anket çerçevesinde elan önce 2 öğün gözaltına alınan ve olayda hayatını kaybeden İsmail Ahu’ın evine serencam 2-3 aydır gelip gittiği belirlenen Serkan B . (41) ile ait bakir tıpkı bilgiye ulaştı. Aralarındaki alacak verecek meselesi yüzünden İsmail Ceylan’ı darp eden Serkan B’nin, Ceylan’ı seraya kapalı ölüme terk ettiği ortaya çıktı.

İlçedeki tıpkı gazinoda eğlenmekte olan Serkan B., açıkgöz ekiplerini karşısında görünce yakalanmamak için arka kapıdan kaçmaya çalıştı. JASAT dedektifleri marifetiyle kıskıvrak yakalanan Serkan B., gönderme edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son kitap akılları karıştırdı

Arkasında ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerin isminin düz aldığı basamak bırakan İsmail Ceylan’ın ölmeden önceki kaleme aldığı son mektubu ortaya imdi. Kendisini darp yazar ölüme terk eden Serkan B.’nin birlikte maruz kaldığını iddia ettiği ayrımsız şantaj olayından bile hezel fail Ahu’ın mektubunda şu ifadeler saha aldı:

“Dünyaya yoğurt kasesi yıkarken çıka geldim. Bari gelmez olaydım. 4,5 yaşımda üzerime düşen tıpkı lamba ile herkese beis verdim. Annem destek yedi, ablalarım kötek yedi. Allah’ım Müslümana engel vermeyi haram kıldım. Ben elimden gelmeyerek yapmış olduğum bu hatadan selamete çıkmam fakat ve fakat senin yardımınla. en son apartında kaldığım turizmcide akak odasına kamera koymuş. Çık işin içinden çıkabilirsen. Rabbim sen darda kalanın imdadına yetişirsin. Beni hakeza insanların elinde tevdi. Beni ayıplarımla rezil etmek istiyor bu rezil. Sen bu insanı hem bu dünyada hem birlikte başka dünyada kül insanların içinde dun eyle. Evimi sattıran Hamza Ş. ve oğlu Muammer canıma kast etti. Ruhi’nin verdiği beis fizanı bulur. Bu kadar hadiseden sonra ailem da beni bekâr bıraktı. Evlatlarım beni ayrılma etti. Serkan B. verdiği zararı kitaplar almaz” – DENİZLİ

Share: