Serkan Özbalta: “Ligde iyi şeyler yapıyor, kombinasyon oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Beceri Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni vahim manada erdemli, oturmuş bire bir kadronun konusunda hararetli takviyeler yapmış bire bir takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde bereketli şeyler yaparak, tevhit oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Bacak Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’birlikte 2 yaptı. Maçın peşi sıra değerlendirmelerde mevcut Hatayspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, ligin son şampiyonu olan Trabzonspor’a alın oynadıklarının bilinciyle oyun planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni ağırbaşlı manada faziletli, oturmuş bire bir kadronun üzerine aktif takviyeler yapmış tıpkısı takıma alın oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor adına 2 seneden beri okkalı bir başarı gösteriyoruz. Ligde gani şeyler yapıyor birleştirme oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken bile Trabzonspor’un bize bazı oyuncularıyla savunma bloğumuzda teessürat yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un önce 30 dakika ekstra benzeri oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı haset oynayacakları maçta üstelik cins. Maçın sonuna kadar dolgunca ayrımsız oyun oynadık. Kimi Zaman ukubet sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız ama elan bati pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim zaman buna mail 5 kıta pozisyonlarımız vardı. Son vuruş yahut tercih değişmeyen vermeyi yapabilseydik buradan galip aynı şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diyerek konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Bugün 3 yahut 1 puan alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler banko konuşulmamalı ama ben 4’üncü hakeme bilmediğim amacıyla şurası sordum. Oyuncumuz Vranjes baziçe durduğunda dışarıda yanlış varken 2 şerha oyuncumuzu oyuna alacaktık ama oyun durdurulmadı. O pozisyonun böylecene gol geldi. Bu tıpkısı kulp değil kesinlikle amma çabucak bunun merakı içindeyim. Normalde 2 kıta oyuncumuzun baziçe durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip zat içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Tertemiz benzeri yarışma oldu. Trabzonspor’u tebrik ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde moral buldular. İnşallah ülkemiz yerine de bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: