Seyretme, beyaz perde ve dizi oyuncusu Demiray Erül hayatını kaybetti

Doktorlar, Ense Sokaklar, Behişt Mahallesi, Kurtlar Vadisi ve Çiçek Taksi dizilerinde azamet alan seyir, beyaz perde ve sekans oyuncusu Demiray Erül ebedî uyku etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları’ndan yapılan açıklamada, “İBB Site Tiyatroları değerli sanatçısı, piyes, beyaz perde ve kol oyuncusu Demiray Erül’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Elim ailesine, mecmu sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz.” ifadesine yer verildi.

BODRUM’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Erül’ün cenazesi yarın (17 Ekim) Bodrum Ortakent Asillik Aydınlar Camii’nde ikindi zamanı kılınacak namazın arkası sıra Bodrum Ortakent Mezarlığı’na defnedilecek.

DEMİRAY ERÜL KİMDİR?

İzmir’üstelik 18 Mayıs 1938’de dünyaya mevrut Demiray Erül, tekellüm yaşamına Site Tiyatroları’nda başladı ve detaylı süre bu kurumda değişik oyunlarda alengir aldı. Raks üstüne yetenekli olan Erül, tiyatro dışında sinema ve dizi film filmlerde de oynadı ve tıpkı zamanda seslendirme yaptı.

Demiray Erül, Site Tiyatroları’nda “Bire Bir Idrar Torbası Devrildi”, “Othello”, “Hicap Duvarı”, “Hapşırıklı Kral”, “Kelebek Okulu”, “Karaca Kız”, “Köşebaşı”, “Kaybolma Pusula”, “Babanın Gorilleri”, “Açgözlüler”, “Eş ile Kaynana”, “İkili Oyun”, “Haftabaşı”, “Utanmazın Defteri”, “Tıpkı Kızılderili Efsanesi”, “Çil Horoz”, “Susuz Yaz”, “Inatçı Kız”, “Antonius ve Kleopatra”, “Gazete-Ceride”, “Karaların Memetleri”, “Ağaç Çileği”, “Ayrımsız Dede Krallığım”, “Buzlar Çözülmeden”, “Lüküs Maltalık”, “Nazik İkramiye”, “Yıldızcı Kral ile Beyinli Düzenci” ve “Deli Kıymet İnsanı Bu Dünya” oyunlarında tumturak aldı.

En serencam “Etibba” dizisinde Nihat Altındağ karakterini oynayan Erül, “Arka Sokaklar”, “Köprü”, “Cennet Mahallesi”, “Kurtlar Vadisi”, “Çalıştıran Kim”, “Şekerli Sahn”, “Çiçek Göçüm”, “İki Yoldaş”, “Böyle mi Olacaktı”, “Köşe Kapmaca”, “İz Peşinde”, “Milyarder” ve “Tarzan Rıfkı”üstelik köpoğluluk yaptı.

Share: