Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne atak etti

Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne atak etti

ELAZIĞ Elazığ’de sıcaklıkların sezon normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu üstelik vesile alim vatandaşlar, Sulh Gölü’ndeki plajlara akın etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyretmeye bitmeme ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek talip vatandaşlar ise hafta sonunu dahi fırsat bile bile Hazar Gölü’nün kıyısında bulunan plajlara akış etti. Alelhusus Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman özellikle kalkmak için çevre illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları zımnında Sulh Gölü’nü tercih ediyor. İki ada ve hafi kenti bulunan Barış Gölü çevresi, otelgarni, kamp çadır alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Barış Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, havza turu kabil imkanlar birlikte sağlanıyor.

Havanın hamam olduğunu belirten Emrullah Işlek, ” Diyarbakır’dan buraya ferahlamak üzere geliyoruz. Sivrice pir ayrımsız düzlük. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla fark oluyor. Pahal havalarda buranın havası bize çokça dolgunca geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Çekicilik ve Sivrice çok pir. Bu sene ısıdam gidiyor. Gölde serinliyor ve adamakıllı geçenek geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir veya Muğla’ya gezmek yerine burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Eşsiz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili okazyon kasten buraya geldik. Albeni hamam. Bölge anlımda dahi Elazığ sıcak tıpkı şehrimiz. Bizde ferahlamak anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: