Siirt ruzname: Nazır Karaismailoğlu: Siirt’te misil projemizle 82 milyon liralık artırım sağlayacağız

SİİRT- Pervari yolunun temel atma töreni üzere kente gelen Iblağ ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Projemizin 2025 yılında hizmete açılmasıyla 1 yılda zamandan ve akaryakıttan toplamda 82 milyon lira artırım sağlayacağız” dedi.

Iblağ ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, ziyaretler ve Siirt-Pervari yolunun esas atma töreni üzere kente geldi. 64 kilometre uzunluğundaki yolla gelişigüzel elan güvenli, aceleci ve hesaplı ulaşımı yapı ettiklerini belirten Nazır Karaismailoğlu, daha sonradan Botan Çayı üstünde nesir edilen Beğendik Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu, 20 yıllık hükümetleri döneminde, talih genelinde tamam erişim sistemlerindeki dev yatırımlardan Siirt’in bile doğruluk ettiği payı aldığını belirterek, “Bugüne kadar Siirt’in muvasala ve bildirişim yatırımları üzere 6 milyar liraya andıran masraf yaptık. Siirt’in bölünmüş kere uzunluğunu 7 kilometreden alıp, 18 katına çıkararak, 129 kilometreye ulaştırdık. İl genelindeki ısıdam kaplamalı el uzunluğunu dahi 2 kilometreden 90 kilometreye yükselttik. Hükümetlerimiz döneminde Siirt’te 168 kilometre bir tane defa imal ve iyileştirmesi yaptık. Mecmu uzunluğu 2756 metreyi bulan 24 köprüyü hizmete açtık. 15 Ağustos 2022’üstelik yapımına başladığımız projemizin uzunluğu 64 kilometredir. Proje kapsamında hep uzunluğu 666 metreyi bulan 2 köprü yol ile alay malay gine toplanmış uzunluğu 500 metre olan 10 köprü meydan almaktadır” dedi.

Icra Vekili Karaismailoğlu, “Siirt-Pervari yolumuzun tamamlanmasıyla gelişigüzel yolun fiziksel standartlarını yükselterek, daha tehlikesiz ve konforlu muvasala sağlayacağız. Kâin yola bakarak öğün mesafesi kısaca 8 kilometre kısalacaktır. Siirt Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı sağlayacak nöbet ile gelişigüzel mütebeddil güzergah üzerindeki bölgelerde konuşu ve sosyokültürel yönden canlanma olacaktır. Özellikle Siirt fıstığı kalkmak için bölgede yetişen ekincilik ürünlerinin mahdut içi ve daraç dışına nakli bile kolaylaşacaktır. Misil projemiz, terörle uğraş faaliyetlerimize de lojistik bindi sağlayacaktır. Projemizin 2025 yılında hizmete açılmasıyla alay malay 1 yılda zamandan ve akaryakıttan toplamda 82 milyon liralık artırım sağlayacağız. Posta projemizle alay malay 4 bin 136 ton egzoz emisyonundan vareste olacağız. İnşallah, projemizin açılışında dahi gelişigüzel gelişigüzel olacağız” diye niteleyerek konuştu. Esas atma törenine Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve SELIM Parti Siirt Saylav Osman Ören de katıldı.

?

Share: