Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde asfaltlanan karye yollarını inceledi

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde asfaltlanan karye yollarını inceledi

SİİRT – Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesine merbut Aksöğüt, Akçagedik, Yeşilkonak, Kayalısu, Tulumtaş, Atalay ve Çeltikbaşı köyüne sınırlanmış Ergüven mezrasında asfaltlanan köy yollarını denetleyerek, incelemelerde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu ilk olarak Kurtalan Aksöğüt köyünü görüşme etti. Köy girişinde Kurtalan Kaymakamı Çağlayan Tekin, Köy Muhtarı ve vatandaşlar marifetiyle karşılanan Ilbay Hacıbektaşoğlu, yapımı tamamlanan 2,8 kilometre sıcak asfalt köy yolunun filinta olması temennisinde bulundu.

Ilbay Hacıbektaşoğlu daha bilahare Akçagedik Köyü’nde tamamlanan 4,1 kilometre 1.hatim asfalt yüzeysel kaplama kat çalışmalarını inceledi, köy sakinleri ile bire bir süre dostane ederek, sav ve taleplerini dinledi.

Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindekiler daha sonra Yeşilkonak, Kayalısu, Tulumtaş köyleri düzenlilik ve karye gurup yolunun 20,5 kilometre Isıdam asfalt serim çalışmalarını durumunda inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat ve firma yetkililerinden vukuf düzlük Vali Hacıbektaşoğlu, “İller Bankası Karye Kalkınma payı ve KÖYDES projeleri çerçevesinde Kurtalan ilçemize vabeste, Aksöğüt, Akçagedik, Kayalısu, Yeşilkonak, Tulumtaş, Atalay ve Çeltikbaşı köyüne mecbur Ergüven mezrasında toplamda 23,3 kilometre bitümlü ısıdam asfalt, 16,9 kilometre 1. tekmil asfalt sathi istila, 13,5 kilometre da 1 intaç ve 2. ikmal asfalt sathi istila işi tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

Vatandaşların elan konforlu, elan mıhlı tıpkısı şekilde seyahat etmelerini seçmek üzere şehrin, ilçelerin, köylerin her noktasına sakıncasız ve konforlu yollar kazandırmaya bitmeme ettiklerini kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, “Siirt’imizin seçkin köşesinde 7/24 hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Bilcümle bu çalışmalarımız vatandaşlarımızın mutluğu ve refahı içindir. Kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın hak ettiği hayat standardına kavuşması, yaşadığı yeri bırakmak zorunda kalmamasını istiyoruz. Çünkü insanın sunu bahtiyar adına yaşayacağı saha doğup büyüdüğü yerdir. Devletimizin, hükümetimizin sağladığı kaynaklarla hayata geçirilen bu projeler ile vatandaşlarımızın dirim kaliteleri daha da yükselecektir” diye konuştu.

Vali Hacıbektaşoğlu, elan sonradan sırasıyla Kayalısu, Tulumtaş, Atalay ve Ergüven mezrasını müzakere etti.

Köy sakinleri ile tıpkı araya mevrut Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşların sorun, murat ve beklentilerini dinledi.

Vatandaşların taleplerini yetkililere mertebe aldıran Vali Hacıbektaşoğlu henüz sonradan Tulumtaş Köyü İlkokulu ve Tulumtaş Cingöz Karakol Komutanlığını musahabe etti.

Share: