Sivas Belediyesinden binlerce aileye maddi yetişek desteği

Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilimci, gelir düzeyi düşük olan ailelerin öğrencileri amacıyla nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Sivas Belediyesi sağlık düzeyi bağan olan ailelere destekte düşmek üzere kolları sıvadı. Eş ayrımsız çalışmaya imza atan şehremaneti Soy Ağacı Derneği ve hayırseverler yoluyla Eğitime Bindi Kampanyasını başlattı. Maddesel durumu dokunaklı olan ailelerin başvurabileceği kampanya bugünden itibaren başladı. Kentte ilkokul, ortaokul ve lise da terbiye gören öğrencilere yüklenmek yerine başlatılan projenin 16 Ilkgüz’de sona ereceği açıklandı.

Hemşerilerinin dertlerine ortak olmak amacıyla bir nice projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Bilgin, “Sabık hafta Sivas belediyesi adına mülk merkezinde beş bir numara sınıfa başlayacak tamlık öğrencilerimize çanta desteğinde bulunacağımızı açıklamıştık. Zaman bile eğitime bindi kampanyası adı altında Sivas belediyesi namına eğitim bilimi tedrisat döneminin başlaması nedeniyle ilimizde ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim birlikte terbiye gören öğrencilerimize müzaheret etmek namına değme yıl yaptığımız projeye bu yıl bile devam ediyoruz. Bugünden itibaren başlayacak olan 16 Ilkgüz’birlikte sona erecek eğitime destek projesi çerçevesinde gerekseme sahibi ailelerimize bindi olacağız” dedi.

Kimler başvurabilecek?

Kampanyaya kimlerin başvurabileceğini üstelik açıklanan Âlim, şu sözlerle konuşmasına bitmeme etti, ” Şayet aynı sülale desteğe adalet kazandıysa kaç öğrencisinin olduğu muhteşem değil, bütün öğrencileri destek çerçevesinde olacak. Anaokulu, beş 1. Derslik, 5.sınıf ve 9. Sınıf öğrencilerine 500 liralık açıklık sınıfta olan öğrencilere ise 250 teklik başlamak için ay sonuna mümasil desteklerimizi ödeyeceğiz. Müracaatların ardından istimara süreci olacak, kıymetlendirme çerçevesinde de 5 bin 300 liradan az geliri olan, adına larpadak çok konut anahtar sıfır, 2005 bir üstü arabası olmayan hemşerilerimiz desteğe hak nail olacak” diye niteleyerek konuştu.

“Eylül ayının böylecene hesaplara yatmış olacak”

Bilimci, başvuruları akseptans edilenlerin desteklerinin Eylül ayının böylelikle hesaplara yatacağını belirterek, ” Ilkgüz ayının sonuna hemşerilerimizin bildirdiği hesap numaralarına destek miktarlarını ödemiş olacağız. Başvuruları belediyemizin genel ağ sitesinin üzerinden dijital olarak alacağız. Biz Sivas Belediyesi namına mazi olduğu kabilinden bugünde ve yarında toplumsal belediyeciliğin, iştiyak belediyeciliğini bitmeme ettireceğiz” şeklinde konuştu. – SİVASShare: