Sivas Belediyesinden ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bilimi yardımı

Sivas Belediyesi yıpranmamış terbiye tedris yılında ihtiyaç sahibi öğrencilere terbiye yardımında bulunacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Hayat Ağacı Derneği ve Azık Bankası’nı müzakere fail Şehremini Hilmi Bilgin, yetişek dostu belediyecilik anlayışıyla öğrenci ve velilerin yanlarında olacaklarını belirterek, yapılacak nakdi yetişek desteğiyle ait bilgiler verdi.

Çocukların eğitimini önemsediklerini aktaran Bilimci, “Okullarımızın açılmasına çevrilmiş eyyam kala öğrencilerimizin sınıflarına hiçbir eksiği bulunmadan gelmeleri ve sadece derslerine odaklanmaları geçişsiz. Eğitim dostu belediyecilik anlayışıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlkokul 1. sınıfa başlayacak 6 bin öğrenciye kırtasiye ve okul çantası bergüzar edeceklerini anımsatan Bilimci, şunları kaydetti:

“Ayrıksı öğrencilerimize bile destek olmak hesabına nakdi yetişek desteği sağlayacağımızı afişe etmek istiyorum. Bu kapsamda anaokulu, 1. dershane, 5. dershane ve 9. sınıf öğrencilerimize 500 liralık, aleniyet sınıfta eğitim düz öğrencilerimize 250 liralık nakdi eğitim bilimi desteği sağlayacağız. Müracaatlar belediyemizin resmi internet sitesinden eğitim desteği butonuna tıklayarak yapılabilecek. Kişisel başvuru alınmayacak bunu hele vurgulamak istiyorum. Ailemizin mecmu gelirinin 5 bin 300 liranın altında olması gerekmektedir. Namına vehleten aşkın konutun bulunmaması ve 2005 nüsha üstü aracının olmaması şerait ortada vadi alıyor. Başvurusu değerlendirilen ve onaylanan öğrencilerimiz nakdi desteklerini eylül ayı içerisinde alabilecekler.”

Share: