Sivas’ta acıklı kazada hayatını kaybedenlerin isimleri galiba oldu

Sivas’ın Kangal ilçesinde kamyon ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen gidiş geliş kazasında hayatını kaybedenlerin isimleri mahsus oldu.

Edinilen bilgilere bakarak, kaymakamlık, Sivas- Malatya karayolu Yeşildere mevkiinde meydana geldi. Bursa’dan Malatya’ya düğünden döndükleri öğrenilen davetlileri haiz Ayhan Sevin idaresinde kim 44 J 4257 plakalı Ford marka minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya revan M.Ö. idaresinde kim 34 OYUN EBESI 72 plakalı Mercedes marka kamyon baş kafaya çarpıştı. Kaza sonrası periferi adeta savaş alanına döndü. Kazada 7 gönül hayatını kaybetti, 9 güç ise yaralandı. Durumun bildirilmesi konusunda olay adına çokça sayıda esenlik, itfaiye ve AFAD ekipleri gönderme edildi. Minibüste sıkışanlar AFAD ve itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Yaralılar görüngü durumunda yapılan evvel müdahalenin peşi sıra ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek’te olay yerine gelerek yetkililerden hikmet aldı.

Kazada 7 dirilik duygusal verdi

Yaralılardan 5 kişinin dirimsel tehlikesi sürerken kaza da hayatını kaybedenlerin isimleri dahi mahsus oldu. Minibüs sürücüsü Ayhan Sevin ile araçta bulunan; Şenay Kızılaslan, Meliha Kızılaslan, Seyit Battalgazi Sevin, Fadime Sarıbaş, Adile İzci ve Hacı Süleyman Kızılaslan hayatlarını kaybetti.

9 can yaralandı

Feci kazada E.P., C.P., E.K., İ.K., S.Y., B.P., R.K.Y., A.Y. ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı. Öte yandan, Sivas-Malatya karayolu kaymakamlık işleyen araçların kaldırılmasıyla trafiğe açıldı. Kaza ile ilişik tetkik sürüyor. – SİVAS

Share: