Sivas’ta Büyük Zafer’in 100. yılı kutlandı

Sivas’ın Şarkışla, Zara, Suşehri ve Ulaş ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı zımnında törenler düzenlendi.

Şarkışla’da düzenlenen program, Ilçebay Gökhan Dolaş’ın makamında tebrikleri akseptans etmesiyle başladı.

Daha sonradan Kaymakam Gökhan Dolaş ve Şehremini Ahmet Turgay Oğuz, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Öğrencilerin koşuk okuduğu program, Şarkışla Garnizon Şehitliği’nde yakarış okunması ve şehit mezarlarına karanfil bırakılmasıyla devam etti.

Zara

Zara ilçesinde 30 Ağustos Yengi Bayramı, planlı törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde kaçınmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilçe protokolü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Günün mazmun ve önemini belirten konuşmaların ardından program, Ilçebay Meriç Dinçer’in makamda tebrikleri kabulü ile sona erdi.

Suşehri

Suşehri ilçesinde Hükümet Konağı uğrunda düzenlenen törende, Ilçebay Vekili Koyulhisar Kaymakamı Resul Saika ve Şehremini Fazlı Yüksel vasıtasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Tören kortej geçişiyle devam etti.

Ilçebay Vekili Resul Yıldırım, kaza makamında tebrikleri akseptans etti.

Ulaş

Ulaş Hükümet Konağı bahçesindeki törende Ulaş Kaymakamı Selçuk Temel ve Belediye Başkanı Turan İlbey, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Günün valör ve önemini tamlayan konuşmaların yapılmasının peşi sıra Kaymakam Temel, makamında tebrikleri kabul etti.

Törene, İlçe Uyanık Kısım Komutanı Mümessil Başçavuş İbrahim Halil Ertural, İlçe Güven Amiri Saha Komiseri Çetince Yılmayan, gaziler, çekicilik amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: