Sivas’ta CHP Iktisat Masası Heyeti’ne aksülamel

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Yüksek Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası Heyeti’ne, Sivas’taki esnaf ziyareti sırasında tıpkısı yurttaş reaksiyon gösterdi.

Öztrak ile beraberindeki heyetin, Atatürk Caddesi’nde esnafı ziyareti sırasında bire bir yurttaş, “Deminden gelecek bu ortamı düzeltecek mi? Açıktan zillet benzeri husus mi var? diye niteleyerek sordu.

Gruptakilerden birinin “dene bakalım” demesi konusunda vatandaş, “50 sene, 60 yıl CHP’yi dene dene dene…Eski CHP namevcut, Atatürk’ün partisini hangi arkaç getirdiniz.” dedi. Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisi.” diye vatandaşın yanından ayrıldı.

Daha sonraları tartışmaya dahil olan CHP Sivas Saylav Ulaş Glokom ile mütekellim vatandaş, “Bak memleketimizin insanısın sen. Seni mebzul tanıyorum fena hâlde insan.” diyerek hitap etti.

Glokom’nun, “Siz de domuzuna insansınız ama misafire herif gibi davranın” çıkışının peşi sıra ise yurttaş, “Insan kadar davranıyoruz, adamız tığ” yanıtını verdi.

“Geçmişteki ortama geri götürmeyin. Sağcı solcu, Alevi-Sünni…” diyen vatandaşa, CHP Sivas Mebus Ulaş Glokom tepki gösterdi.

Glokom’nun “Ki ayrıştırıyor bu milleti şu dakika? Tayyip’ten ayrıksı ayrıştıran var mı?” ifadelerini kullanması üzerine vatandaş, “Faydalı, Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel.” şeklinde cevap verdi.

Daha bilahare, “Demirtaş’ı burada CHP’nin otobüsünün üstünde konuşturdunuz” diyen vatandaşa Karasu, “35 koca sebep yakıldı?” dedi.

Vatandaşın, “Kime sorarsan sor, kim yaktı?” şeklinde eşit vermesinin arkası sıra Karasu bu kat, “Senin anlayışın işte” diye niteleyerek tepki gösterdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine araya giren CHP Antalya Mebus Çetin Osman Budak ise “Ben birlikte milletvekiliyim. Sivaslı misafirperverdir, sen familya sahibisin” sözleriyle gerginliği yumuşatmaya çalıştı.

Budak ile konuşmaya devam fail vatandaşın, Glokom’yu göstererek, “Bu diyor ‘oteli ki yaktı?’ Oteli yakanla bu arada, Temel Karamollaoğlu ile branş kola geziyor.” demesi üstüne araya giren Glokom, “Sen fikir verdin” diye niteleyerek reaksiyon gösterdi.

Vatandaş ise “Ego düşünce vermedim. Demin sakallı ile beraber geziyorsunuz, sen Ana Karamollaoğlu ile dal kolalama geziyorsun, oteli yakıcı o.” diye niteleyerek denk verdi.

Gerginlik, çevredeki vatandaşların araya girmesiyle son buldu.Share: