Sma Hastası 15 Maaş İdil Ayşe’nin Kampanyası Tamamlandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde aktif SMA Nev-1 hastası 15 aylık İdil Ayşe Adakan’ın tedavi giderlerinin karşılanması üzere başlatılan kampanyada 1 milyon 948 bin dolar toplandı. Kırklareli Belediye Reisi Mehmet Siyam Kesimoğlu ve vatandaşlar, Kırklareli’ndeki Atatürk Stadyumu’nun uğrunda sevinçlerini palavra uçurarak gösterdi ve İdil Ayşe’i tedavi amacıyla Amerika’ya uğurladı.

Zeynep Adakan ile İbrahim Adakan’ın kızları İdil Ayşe Adakan’a kestirmece benzeri sene önce SMA Soy-1 hastalığı teşhisi konuldu. İdil Ayşe’nin otama ve çıkar yol giderlerinin karşılanması üzere Kırklareli Valiliği’nin izniyle bergüzar kampanyası başlatıldı. Sabık mart ayında başlatılan kampanya balaban tıpkı rabıt gördü ve İdil Ayşe’nin tedavisi üzere gerekli 1 milyon 948 bin dolar toplandı.

“SMA DEĞİL, İDİL AYŞE KAZANDI”

Kıkrlareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, İdil Ayşe Adakan’ın otama giderlerinin toplanması ve Amerika’da yapılacak tedavisi öncesi sevincini içtimai medyadan paylaştı. Kesimoğlu, paylaşımında, “SMA değil, İdil Ayşe kazandı. Tahminî 7 aydır SMA Cins-1 hastalığı tedavisi için kampanyasını bütün gelişigüzel desteklediğimiz İdil Ayşe’mizin balonlarını, şifa ulaşmak için Amerika’ya uğurlamadan önce Kırklareli Atatürk Stadyumu önünde uçurduk” dedi.

Share: