Solhan Spor’da dört imza

Bakir sezon hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün uçan top temsilcisi Solhan Spor, iki ustalık ekip ve iki sporcu tevessül etmek için dört para aktarımı daha yaptı.

Türkiye Uçan Top Federasyonu (TVF) Alpaslan Uran 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, yeni mevsim hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Nakil çalışmalarına hızlı bir antre yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın arkası sıra yardımcı antrenör Ömer Faruk Ince, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasçı Baran Taşkıran ve orta aktör Emincan Büyükbaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört nakil ile ilgili Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Esbak yıllarda zir yaş kategorilerinde takımımız için mücadele eden ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın yardımcı antrenörlüğünü işleyen Ömer Faruk Ince ile kullanılmamış sezonda birlikte yolumuza bitmeme edeceğiz. Spor hayatına küçük yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta çeşitli devlet ve mıntıka şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde fail Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan bilahare 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran bakir sezonda takımımızın kondisyoneri namına göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas alt yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin arkası sıra 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Gençlik Takımına nakil olan 1992 doğumlu pasçı Yağmur Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Şehremaneti Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında format giyerken, eskimemiş sezon için Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’bile voleybol kariyerine başlayan 1995 tevellütlü Emincan Büyükbaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında tarz giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında uğraş etti. Yıldız Milli Takım ve A Milli Topluluk’da dahi kalıp terleten, 2.03 boyundaki orta oyuncu, kullanılmamış sezon amacıyla Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: