Sonuç an haberi: Abla eşini öldüren kocaya müebbet kodes cezası

Kilis’te tabancayla bacı eşini öldüren, aynı hemşireyi de yaralayan sakat polis güçleri memuru, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kilis Kırıcı Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına, abla Fatma Solak’ın annesi Nadiye, babası Mehmet ve kardeşi Abdullah Eş, Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile tutuklu sanık Hasan Solak ve canip avukatları katıldı.

Sanık Solak, nadim olduğunu belirterek, “Herkesten bozukluk dilerim. Üzücü benim birlikte acım. Herhangi Bir şeyimi kaybettim. Keşki böyle benzeri özdek olmasaydı. Ölçüm büyük mahkemenin.” dedi.

Sanık avukatı, müvekkilinin tahrik altında suçu işlediğini öne sürerek takdir indirimlerinin uygulanmasını kâm etti.

Maktulün yakınları dahi sanığın sunma ağır sıklet şekilde cezalandırılmasını istedi.

Duruşma savcısı, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, maznun Solak’a “eşe alın kasten katil” suçundan müebbet cezaevi cezası, “silahla beklenir kastla cerh” suçundan ise 1 yıl 8 ay hapishane cezası vererek sanığın mevkufiyet halinin devamına hükmetti.

Olay

Hasan Solak, 22 Mart 2022’bile Kilis Izzet Hastanesi sağlıklı abla eşi Fatma Solak ile karşılaşmış, çıkan tartışma sonrası tabancayla eşine çığlık etmiş, seken kurşunlardan biri olay durumunda bulunan hemşire S.Ç’ye çıkıntı etmişti. Yaralanan iki eş, Kilis Çap Hastanesi’ne kaldırılmış, Solak müdahaleye karşın kurtarılamamış, zanlı tutuklanmıştı.

Share: