Sonuç dakika haberi! Nazır Aristokrat: Bursa’da mapus memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’da SELIM Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, bire bir yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’birlikte Afrin’den daima terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz tahakküm alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun ki bir bir tane terörist kalmadan zaman arı sili. Bir taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada inandırmak istiyorum, size tefhim etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı kader edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız yegâne namert terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada hisse senedi münteha değil. Gine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Kayran Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde domuzuna konuşuyor ki, o kadar domuzuna konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı kuşkusuz alınır. Ulan Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Şimdi hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, aynı de uray başkanlarına belen şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na belen şeş çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na meni altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar kafasız bıraktı, demincek Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Yüce Birey ZERAY- Olgay GÜLER- Kasıt AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: