Sonuç dakika haberi… Uyanık ekiplerinden tefeci operasyonu: 4 tevkif

Kurnaz ekiplerinden tefeci operasyonu: 4 tutuklama

İZMİR – İzmir’in Karşıyaka ve Bayraklı ilçelerinde uyanık ekipleri tarafından yapılan tefeci operasyonunda yakalanan 6 şüpheliden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 aynasız ise adli taharri amacıyla azade bırakıldı.

İzmir İl Güllabi Komutanlığı Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Uyanık Komutanlığı ekipleri, iktisadi durumu şiddetli olan, bankalardan güven alamayan ve ivedili nakit para arayışı içerisine giren vatandaşları, erdemli faizlerle borçlandırıp, gözdağı ve darp ederek, sorumluluk tarafından mağdur eden şahısları çakmak amacıyla mesai başlattı. Karşıyaka ve Bayraklı ilçelerinde açıkgöz ekipleri eliyle yapılan teknik ve fiziki takibin arkası sıra adresleri belirlenen 6 şüpheliye Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı koordine ve talimatlar doğrultusunda 11 Ekim haset senkronik operasyon düzenlendi. Faaliyetler çerçevesinde 6 çirkin yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 14 sayı hisse senedi, 1 nüsha ajanda, 20 skor tabanca fişeği, 1 nüsha av tüfeği, 2 skor bıçak, 17 adet av tüfeği fişeği, 1 sayı tapu, 5 nüsha el telefonu ele geçirildi.

4 Tutuklama

Uyanık ekipleri yoluyla yakalan 6 aynasız işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 4’ü tutuklanırken, 2 güç ise adli taharri gibi azade bırakıldı.

Share: