Söz Bektaş: “Bizim amacıyla yüce olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Kortej Bektaş, Altay deplasmanında aldıkları 2-0’lık galibiyetle lige kocaman bire bir ser yaptıklarını söyledi. Bektaş, “Bizim için eke olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık” dedi.

Spor Popo 1. Lig’in açılış maçında Samsunspor, deplasmanda Altay’ı 2-0 yenmiş etti. Maçın peşi sıra planlı basın toplantısında Samsunspor Teknik Direktörü Alay Bektaş, maçı değerlendirdi.

Küçümseme Bektaş, “Ağırlık benzeri karşılaşma olacağını biliyorduk. Çok aşkın kaybedecek tıpkısı şeyi sıfır ama alacağı seçkin puanın önemini alim tıpkısı rakibimiz vardı. Bizim üstelik mecmu tersi, çokça fazla şey kaybedebilirdik. Mehabetli bire bir kelle yarmak istiyorduk. Pik haddinden fazla bol hazırlanmıştık. Çalıştıklarımızı bereketli uyguladık. Çıkarken yaptığımız gösterişsiz hatalarla rakibe haddinden fazla sayıda punt verdik. Bunlara haddinden fazla mebzul çalışacağız. Savunmamız mebzul durdu. Golü bulduktan sonraları oyunun kontrolünü elimize alıp amerikan bar oyunu ve kombinasyon ataklarla oyunu tutmamız gerekirken, az buçuk bocaladık. Elhak bu kadar cıvıl cıvıl tıpkı defans yapan rakibe alın 4-5 pare açık fırsat kaçırdık. Atmamız gerekiyordu amma atamadık. Çok şükür ikinci golü bulduktan sonradan maçı koparmış olduk. Altay’ı tebrik ediyorum, çok gani mücadele ettiler. Bizim amacıyla koskocaman olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık. Galibiyeti camiamıza, taraftarlarımıza ve covid olan başkanımıza hediye ediyorum. Başkanımız bana ‘En domuzuna çare 3 puan’ demişti, armağan olsun” dedi. – İZMİR

Share: