Sudanlı öğrenciler mezun oldu

Sudan Öğrenci Topluluğu eliyle düzenlenen bitirme törenine katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Balaban, “Sudan bizim kardeşimiz. Tanrı kardeşliğimizi herhangi bir ahit ve gelişigüzel durumda sonsuz etsin” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Majör, Sudan Öğrenci Topluluğu aracılığıyla planlı mezuniyet törenine katıldı. Orhangazi Firez Merkezi’nde düzenlenen ve Sudan Ankara Büyükelçisi Kıymetli Yousif Eltayeb’in birlikte katıldığı törende Türkiye’nin ciharıyek yanından gelen Sudanlı çıkışlı öğrencilere diplomaları takdim edildi. Merasim böylecene Büyükelçi Eltayeb marifetiyle Başbuğ Yüce’ye katkılarından ekolojik ortam plaket arz edildi. Mezuniyet töreni sonrası Başbuğ Ekrem Mehabetli, Sudan Ankara Büyükelçisi Eşsiz Yousif Eltayeb ve Sudanlı öğrencileri makamında ağırladı. Büyükşehir marifetiyle hayata geçirilen yatırımları, şehre dayalı bilgileri paylaşan Cesim, iki mevki arasındaki ülfet ve kardeşliğe değindi.

“Biz sevgiyi Sudan’ın muhabbetinde bulduk”

Mezuniyet töreninde Sudanlı öğrencilere seslenen Önemli, “Parçalanmamış çıkışlı olan Sudanlı öğrencilerimizi kutlama ederim. Sakarya milletlerin milleti, kültürlerin kültürleri olan zat zarfında el birliği ve temas duygularıyla hareketli mozaik bire bir şehirdir. Bugüne büyüklüğünde bir nice ülkeden Büyükelçileri, bürokratları, yatırımcıları şehrimizde ağırladık. Sudan Büyükelçisi’ni da ağırlamaktan büyük sevinme duyduk. Sudan bizim kardeşimiz. Tanrı kardeşliğimizi her ant ve rastgele durumda daim etsin. İnşallah Sudan ile ilişkilerimizi güçlendirecek ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Tıpkısı saraka vardır: ‘Gönül sevgiyi bulmuşsa arık peş birlikte çiçek açar’ derler. Tığ sevgiyi Sudan’ın muhabbetinde bulduk. O sebeple zayıf ense bile olsak çiçek açarız” dedi. – SAKARYA

Share: