Sultangazi’de sivrisinek kabil haşerelerle savaş bitmeme ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde başta sivrisinek ve karasinek tevessül etmek üzere böcek türleriyle ayrımlı ilaçlama yöntemleri kullanarak uğraş ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 dönme ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere alın ULV araçları tam çıkmaz ve caddeleri gezerken hamam böceği gibi haşerelere alın birlikte alelhusus kuytu yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını çelmek amacıyla, ULV ilaçlamasının yanı sıra larvalara karşı birlikte su birikintileri ve yordamsız sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler amacıyla ağılı tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine ilgi gösteriliyor.

Sultangazi halkının metin ve huzurlu tıpkısı yaz geçirmesi amacıyla haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına ağırbaşlılık verdiklerini tamlayan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin mecmu mahallelerinde, sokak çıkmaz, ana yol cadde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Farklı böcü türlerine alın farklı yöntemlerle uğraş fail ekiplerimiz, haftanın yedi haset çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında çoğalma eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına zılgıt oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması üzere ağır sıklet benzeri şekilde çalışıyoruz. Kıymetli komşularımıza mıhlı, erinçli ve mutlu bire bir yaz diliyorum” dedi.

Share: