Süper Küme maçı kabilinden

Mersin’birlikte köyler arası düzenlenen futbol turnuvasının finalini çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık 10 bin güç izledi. Süper ligin derbi maçı kadar kategorik ve vabeste tribünlerde kayran bulamayanlar final maçını sahaya vekil tepelerden strateji etti.

Yörük diyarı Erdemli ilçesinde pandemi zımnında 2 sene açıklık verilen karye ve mahalleler arası ayak topu turnuvası Kayacı’daki spor tesislerinde Pençe-Sebep Harekatı bölgesinde martir olan Piyon Uzatmalı Çavuş Remzi Şiar namına düzenlendi. 1,5 mahiye karşılaşmaların peşi sıra köylerden Elbeyli ve Tapureli finale kaldı. 6 grupta 36 takımın mücadele etiği turnuva de 118. karşılaşma olan final müsabakası oynandı. Turnuvaya bandaj ise beklenenin bitirme ve bitirme üzerinde oldu. Kestirmece 10 bin güç final maçını sadık ve celi tribünün beraberinde sahayı gören tepelerden izlem etti. Tribünlerde yaşanan heyecan meydan içinden daha aşkın olunca ortaya enteresan görüntüler artık. İki takımın bire bir birine kazanım kuramadığı maç penaltılara kaldı. Nefeslerin tutulduğu ceza atışı atışları böylecene rakibini 4-3 yenik fail Tapureli şampiyonluk kupasına uzandı. Bu sene ilk kez muteber bildirme mebzul yandaş madalyası ise 87 yaşındaki Hatice Serin’e verildi.

Maçı kamyonun içinden izleyen Emre Kader, “Pik geldik, kamyonumuzun üzerinden karşılaşma izliyoruz. İyi oynayan kazansın, finaldeyiz İnşallah” dedi.

Karşılaşmayı takip edenlerden Adeviye Gürsoy ise “Doğruluk eden hangi ise o olsun, hak eden kazansın, hayırlısı ne ise o olsun. Çokça ateşin, çok domuzuna haddinden fazla ahenkli” diye konuştu.

Turnuvanın mufassal süredir devam ettiğini tamlayan taraftarlardan Elif Badas de, “Takımımız adına çekicilik duyuyoruz. Tahminî 1.5 -2 aydır bu turnuvalar devam ediyor. Şampiyon olmaya geldik, umarım şampiyon oluruz, hakeza bitmeme ederiz. Umarım rakibimizi yenebiliriz. Heyecanlı ve iyice tıpkısı turnuva” ifadelerini kullandı.

Takımı yerine yakarış fail Döne Sim dahi “Allah ilçe bela vermesin, hayırlısından olsun, Allah’ım İnşallah benzeri gol atarız. Ilkin afiyet heybetli, ilişki kardeşlik eke. Amma kazansak, tıpkısı gol atsak dahi bol peki” diye konuştu.

Turnuva karşı hikmet veren Çiriş Mahalle Muhtarı Selamet Mecnunca ise “Çokça domuzuna bir turnuva oldu. Kazasız belasız sonuna geldik. Bu turnuva sebebiyle Erdemli’nin 71 mahallesi birbiriyle kaynaşıyor, birbiriyle tanışıyor, görüşüyor. 2 sene aleniyet verildi, pandemiden ekolojik ortam, vatandaş az daha birbirini unuttu. Amma evire çevire benzeri füzyon oldu. Bu turnuvayı düzenleyenlere, önderlik yapanlara, muhtarlarımıza çokça haddinden fazla teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Turnuvada dereceye giren bando ile sporculara yürek ve madalyaları Efdal Kaymakamı Ziyalı Tetikoğlu, İlçe Spor Müdürü Ferhat Çığlık, Uray Başkan Yardımcısı Aldülkadir Altunçiçek ve İlçe Kurnaz Komutanı Bitirmiş Ilçebay Erhan Erdoğan yoluyla verildi. – MERSİN

Share: