Süper Lig’de böyle kasırga namevcut! Köyler arası ayak topu turnuvasının binlerce birey izledi

Yörük diyarı Erdemli ilçesinde pandemi nedeniyle 2 sene vuzuh sunulan köy ve mahalleler arası futbol turnuvası Kayacı’daki spor tesislerinde Pençe-Saika Harekatı bölgesinde martir olan Yaya Uzatmalı Çavuş Remzi Alamet hesabına düzenlendi. 1,5 maaş karşılaşmaların arkası sıra köylerden Elbeyli ve Tapureli finale kaldı. 6 grupta 36 takımın savaş etiği turnuva de 118. maç olan final müsabakası oynandı. Turnuvaya ilişki ise beklenenin intaç ve kat üzerinde oldu.

BİNLERCE KİŞİ İZLEDİ

Kısaca 10 bin emanet bitiş maçını merbut ve münhal tribünün yanında sahayı gören tepelerden izleme etti. Tribünlerde yaşanan coşku kayran içinden daha çok olunca ortaya ilginç görüntüler imdi. İki takımın benzeri birine üstünlük kuramadığı karşılaşma penaltılara kaldı. Nefeslerin tutulduğu ceza atışı atışları böylelikle rakibini 4-3 yenmiş fail Tapureli bökelik kupasına uzandı. Bu yıl ilk defa muteber bildirme ferah lehtar madalyası ise 87 yaşındaki Hatice Serin’e verildi.

“HEYECANLI VE GÜZEL BİR TURNUVA”

Turnuvanın ayrıntılı süredir bitmeme ettiğini belirten taraftarlardan Elif Badas, “Takımımız yerine gurur duyuyoruz. Tahminî 1.5 -2 aydır bu turnuvalar devam ediyor. Şampiyon olmaya geldik, umarım böke oluruz, hakeza bitmeme ederiz. Umarım rakibimizi yenebiliriz. Heyecanlı ve sunturlu bir turnuva” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR BIRLEŞME OLDU”

Turnuva hakkında hikmet veren Çiriş Muhtar Halas Delimsirek ise “Çok adamakilli ayrımsız turnuva oldu. Kazasız belasız sonuna geldik. Bu turnuva sebebiyle Erdemli’nin 71 mahallesi birbiriyle kaynaşıyor, birbiriyle tanışıyor, görüşüyor. 2 yıl açıklık verildi, pandemiden ufuk, vatandaş az daha birbirini unuttu. Ama pir benzeri füzyon oldu. Bu turnuvayı düzenleyenlere, önderlik yapanlara, muhtarlarımıza çok haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Turnuvada dereceye giren mızıka ile sporculara kupa ve madalyaları Efdal Kaymakamı Görgülü Tetikoğlu, İlçe Spor Müdürü Ferhat Üzücü, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Aldülkadir Altunçiçek ve İlçe Uyanık Komutanı Cingöz Ilçebay Erhan Erdoğan eliyle verildi.

İşte binlerce kişinin izlediği turnuva finalinden kareler;Share: