Süvari Metanet Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Atlı Metanet Balkan Şampiyonası 7-9 Ekim tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu marifetiyle Demirköy ilçesine sınırlı İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli mızıka yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından son kademe bahtiyar olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının bitmeme ettiğini anlatım eden Karaman, tüm vatandaşları şampiyonaya nida etti.

Yarışların görülmeye derece olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Süvari Peklik Balkan Şampiyonası’nda konuk milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin ense seviyede tanıtımı amacıyla çalışıyoruz. Gelişigüzel sene farklı ülkelerde savaşım fail milli takımımız, bu yıl özlük topraklarında gayrı Balkan ülkeleri ile 7-9 teşrinievvel tarihlerinde şampiyona üzere uğraş edecekler. Atlar, dünyada eşi bir olmayan Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan bilahare TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması muhtemel şampiyonada 40’a andıran beygir ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye adına ocak sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, dünya binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi yer gür şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: