Tanıştıkları rafting botunda dünyaevine girdiler

Düzce Rafting İl Temsilcisi ve kanıt Birol Bel ile Ankara’üstelik ruh soy hemşiresi adına fariza fail Begüm Belen, tanıştıkları rafting botunda evlenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık aynı yıl ilk arkadaşlarıyla Ankara’dan Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen mevkisinde kâin rafting tesislerine gelen Gülhane Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde (GATA) görevli ruh yaradılış hemşiresi Begüm Menekşe (27) ile tıpkısı bota bindiği emare Birol Bel (36) tanışarak yâren oldu.

Bir süre sonradan evlenmeye karar veren çift, nikahlarını tanıştıkları bot üzerinde yarmak istedi.

Cumayeri Belediyesinden nikah günlerini düz koşa, kadın uzlaştırıcı kadar süsledikleri rafting botuna nikah masası kurdu, “gelin bota binmiş evet baht demiş” yazısı astı.

Nikah memuru ve davetlilerin süslenen botlara bindirilmesinin peşi sıra Melen Çayı’na açılan çiftin nikahı kıyıldı.

Nikah memuru Erol Kahraman, nikah defterini çifte konfirmasyon ettikten sonraları güveyi Birol Tepe vasıtasıyla suya atıldı.

İkisi birlikte yoğun Beşiktaş taraftarı olan çift, elan sonraları formaları giyip ellerine aldıkları kürekle Melen Çayı’nda ayrıksı davetlilerle kafile oluşturarak rafting yaptı. Misafirlerin botlarıyla çiftin önünü keserek damattan bahşiş alması mülevven görüntüler oluşturdu.

“Çokça ayrımlı hissiyat içerisindeyim”

Rafting İl Temsilcisi damat Birol Belen, bot üzerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, kestirmece 20 yıldır rafting yaptığını anlattı.

Şu anda çok ayrımlı hissiyat içerisinde olduğunu dile getiren Bayır, “Hayalim tıpkısı dönme evlenirsem rafting botunda nikah kıyıp evlenebilmekti. Iyi olsun zer eşim da bu hayalimi gerçekleştirebilmek üzere bana şürekâ oldu. Bana ‘Sen evlenemezsin.’ diyen ilk anneme, henüz sonraları da arkadaşlarıma esenleme olsun.” dedi.

Gelin Begüm Bayır dahi kendileri amacıyla çokça makro bire bir periyot olduğunu belirterek, “Eşim bunun hayalini kuruyordu. Ego de bu şekilde olsun istedim. Yer güzeli da böyle oldu.” diyerek konuştu.

Nikah memuru Erol Kahraman ise “Alışılmış salonda ve dağ bayır bahçelerinde nikahlar kıydık amma on paralık aklımıza gelmezdi bot üzerinde nikah kıymak. Benim üzere bile şaşırtı oldu. Kendilerine tıpkısı vücut boyu mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Islanmadan kıyıya ulaşmayı dilediği sırada Bayır yoluyla suya atılmış Yiğit, “Belen’den suya ayağım değmeden çıkarılacağıma dair hezel aldım fakat suya atıldım. Birol kardeşimizin mutluluğu daim olsun. Ego ıslandım ama onun canı esen olsun.” dedi.

Share: