Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online yerine bariz artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı eliyle 40 ilde 499 yer online kendisine ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem bile zat konutunu mensur etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 peşinen, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay mehil, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Kilitsiz Küreksiz artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması dahi yatırımcıya basit sağlıyor. Envestisman amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde vadi alıyor. Mavera yandan İstanbul’üstelik satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde kâin tıpkısı emlak danışmanı, “Adamakıllı aynı punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde basamak arzında şaibe ve sav vardı. Vatandaşlar birlikte kendi arsalarında yapım yapma fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu strateji edecektir. Özellikle evi olmayan, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’birlikte 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçkin şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Hele almanak artma yüzdelik 9 bu çok heybetli enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça aşkın deste olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda macerasız tıpkı ocak ika yahut familya kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: