Tatvan’daki mektup fuarı demet görüyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde planlı “Tatvan Doğu Anadolu 1. Kitap Fuarı”na öğrenciler ile ilçe sakinleri bağlam gösteriyor.

Tatvan Belediyesi tarafından, şehremaneti bünyesindeki Hayat Aksata Merkezi’nde kombinasyon edilen fuarda 100 civarında yayınevi ve 120’den fazla yazarın kitapları vadi alıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Emniyetli Geylani, Tatvan’ın firez ve görüşme şehri olduğunu belirtti.

Uzun yıllardır planladıkları fuarın pandemi süreci dolayısıyla bugüne kaldığına değinen Geylani, “İkinci tezkere fuarını ’55. Tatvan Doğu Rum Fuarı Hars ve Laf Festivali’ etkinlikleri kapsamında düzenlemeyi planlıyoruz. Bu geçmiş kitap fuarımızdı ve bunu anadan görme arkaç getirip gelecek yıllarda elan kapsamlı benzeri şekilde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Fuarda sevenleriyle buluşarak kitaplarını imzalayan yazarlardan Alem Yiğit ise Tavan’bile olmaktan bahtiyarlık duyduğunu bildirerek, “Gelgel haddinden fazla sevimsiz ama fena hâlde tıpkı fuar ve ahali haddinden fazla cana yakın.” dedi.

Yayınevi yetkililerinden Ulu Bilboğa bile Tatvanlıları kitaplarla buluşturmak üzere fuara katıldıklarını ifade ederek, kamu öğrencileri, aileleriyle fuara davet ettiklerini dile getirdi.

Nergis Kuyutürk de Tatvan’dahi tevhit edilen önceki mektup fuarına gösterilen ilgiden kıvançlı olduklarını kaydederek, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: