Tavlı: “Ünye Limanı’ndaki çalışmalar, bölgemiz turizmine aheste katkı sağlayacak”

Ordu’nun Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, akıbet yapılan icraat ile Ünye Limanı’nın tutum ve turizme yavaş yardım sağlayacağını söyledi.

Temas hafta türlü meslek ziyaretleri düzenleyen ilçe protokolü, haftanın önce ziyaretini Ünye Mesleki ve Beceri Rum Lisesi Turizm Otelcilik Proje Okulu’na yaptı. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Reisi Hüseyin Semiz ve İlçe Milli Yetişek Müdürü Müstakil Tokgöz, okulun öğretmen, ateş parçası ve öğrencileriyle aynı araya geldi.

Ziyarette konuşan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Okulumuzda hoca, mektepli ve ekol idaresiyle buluşuyoruz. Buradaki mesail, talepler ve öneriler hakkında istişarede bulunuyoruz. Burada gerçekten benzer bire bir okul” dedi.

Ünye Şehremini Hüseyin Tavlı, ziyarette yaptığı konuşmada öğretmenlerin görev ve sorumluluklarının fazla olduğuna özen çekerek, “Gelişigüzel ant rapor ettiğim üzere yerel yönetim kendisine bizlerin yaptığı işlerin yenisi yapılarak telafisi var. Fakat siz herif yetiştiren öğretmenlerimizin fariza ve sorumlulukları daha aşkın. Bu nedenle sizlere gayretleriniz ve fedakarlıklarınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Ünye Limanı, mevcut halinden çokça daha fonksiyonel bir ayla dönüştürüldü”

Ünye Limanı’nın serencam yapılan çalışmalarla tutum ve turizm alanına nazik yardım sunacağını söyleyen Başbuğ Semiz, “Kalabalık Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gayretleriyle Ünye Limanı bulunan halinden haddinden fazla henüz fonksiyonel kuzuluk bu süreçte dönüştürüldü. Elan geçmiş dışarıdan mevrut hususi sektörün yüzdelik 30 yararlanma edebildiği tıpkısı liman bugün gelinen noktada ayrımsız anda 3 sunum geminin benzeri anda haşiv ve boşaltma yapabildiği, bire bir zamanda yüklerin tahmil-tahliyesi amacıyla depolama alanı namına, antrepo sahasına bile mülaki bire bir liman yerine bakım vermekte. Ünye Limanı’nın bu şişman dönüşümünün yanında şuanda bulunduğumuz Ünye Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi Turizm Otelcilik Proje Okulu’nu bile yakından ait kısmı Ünye’ye ilk kez kruvaziyer gemisinin ati olması. Önümüzdeki günlerde Ünye Limanı’na gelecek olan kruvaziyer gemisiyle misafirler, ilçemizi ve ilimizi konuşma edecek” ifadelerine saha verdi.

Kaymakam Işık ve Başbuğ Tavlı ziyarette ayrıca, okulda kurulan gastronomi atölyesinin açılışını da gerçekleştirerek, yapılacak hizmetler için bilgi aldılar. – ORDU

Share: