TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın istifasını yorumladı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın istifasını yorumladı

Bire Bir gazetecinin Bahir Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın CHP’den çekilme etmesini sorması üzerine Sarıgül gülücük ederek karşılık verdi:

Verdiği değişmeyen kendisine, ailesine ve çocuklarına aldatıcı güzel olsun”

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül Manisa’bile matbuat mensuplarının sorularını cevaplandırdı

MANİSA Manisa’da basın toplantısı düzenleyen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP eski Umumi Başkanı Bahir Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP’den istifasının sorulması üzerine gülümseme ederek, “Hayatım süresince Sayın Baykal’dan kurtulamadım. Nereye gidersek salim olsun Sayın Baykal önümüze çıkıyor. Namına teşekkürname ederim, namına bire bir el elan esenlik ve dürüstlük diliyorum. Aslı Hatun kızıl benzeri akademisyendir. Öz kararını vermiştir. Verdiği karar kendisine, ailesine ve çocuklarına doğru güzel olsun” dedi.

Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül partisinin Manisa İl Binasında yaptığı matbuat toplantısında gündemi değerlendirerek matbuat mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

“Referandum yapılacaksa hemen kadınlar fikir kullansın”

Manisa’dahi olmaktan son aşama mutlu olduğunu kaydeden Sarıgül Türkiye gündemini değerlendirerek başladığı açıklamasında, “Tıpkısı başörtüsü sorununu getirip atıyorlar. Tığ diyoruz ki Türkiye’dahi başı münhal kardeşim üstelik haris, başı sınırlanmış kardeşim da haris. Başörtüsünü rical takacak değil. Onun üzere başörtüsünü kadınlara bırakalım. Referandum yapacaksak, bu referandumda erkekler değil kategorik kadınlar düşünce kullanmalıdır” dedi.

“Evcil malı yurdun malı bütün TOGG’u kullanmalı”

TOGG yerlidir zira üretimi Türkiye’dir. Millidir çünkü fikri ve endüstri mülkiyeti bile Türkiye Cumhuriyetindedir. Yani pazarlama hakkı ağız ağıza Türkiye’dedir. Nerede üretiliyor? Türkiye’üstelik üretiliyor. TOGG’un birçok paraya ve nereye satılacağına ki değişmeyen veriyor? Türkiye veriyor. O nedenle TOGG yerlidir ve millidir. Çünkü tasarımları bizdedir, sahiplik hakkı Türk yatırımcılarındadır. O nedenle Alman arabalarına, Fransız arabalarına, Japon arabalarına, İtalyan arabalarına güle gül, iyi geldin TOGG, evcil malı yurdun malı sistem TOGG’u kullanmalı.

“Hayatım boyunca Baykal bütün karşıma daha çok”

Tıpkı gazetecinin CHP sakat Genel Başkanı Bahir Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP’den istifası konusunda neler düşündüğünü sorması üstüne Sarıgül, “Hayatım boyunca Sayın Baykal’dan kurtulamadım. Nereye gidersek iyi olsun Sayın Baykal önümüze çıkıyor. Namına teşekkürname ederim, namına benzeri kez henüz keyif ve sıdk diliyorum. Sayın Baykal’ın kızı bildiğim kadarıyla tıpkısı akademisyendir. Öz kararını kendisi vermiştir. Kararı namına yalabık ve güzel olsun. Ben Sayın Baykal’ın bu kararda karışan olduğunu düşünmüyorum. Bazı Bazı kollar babalarına bilge olamayabilir. Ben Aslı hanımın böyle bire bir değişmeyen verirken Sayın Baykal’a sorduğu kanısında bile değilim. Aslı Karı altın tıpkısı akademisyendir. Özlük kararını vermiştir. Verdiği karar namına, ailesine ve çocuklarına kandırıcı iyi olsun. Bize bunu demek düşer” şeklinde konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ESIR ve İngiltere ziyaretlerinin sorulması üstüne Sarıgül şunları söyledi: “Ülkeyi yönetmeye talip politik partilerin uluslararası ziyaretler yapmalarını sonuç etap akla yatkın buluyorum. Bu ziyaretler olmalı amma keşki bu ziyaretleri seçime 6 ay- 4 kamer kaldığında yapmasaydık bile bir sene kaldığında yapsaydık çokça daha hayır olurdu. Ben eski dönemde şehremaneti başkanlığım döneminde Londra’birlikte Avam Kamarasında, Lordlar Kamarasında, ESIR’dahi birçok yerde toplantılara katıldım ve partimin görüşlerini ve düşüncelerini anlattım. Ama bu ziyaretleri seçime 4-5 ay kaldığında değil de bari aynı yıl evvel yapsaydık daha faydalı olurdu.”

Matbuat toplantısının arkası sıra esnaf ziyareti özne ve Cuma Namazı Namazını Hatuniye Camii’nde kılan Mustafa Sarıgül Manisa Tarım Fuarını ziyaretinin arkası sıra Manisa’dan ayrıldı.

Share: