Tekirdağ domestik haberleri… Tekirdağ Büyükşehir, Süleymanpaşa Site Ormanı Mesire Alanı ve Toplumsal Tesisi’nin Yapımına Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçesinde Site Ormanı Mesire Alanı ve Sosyal Tesisi’nin yapımına başladı.

Süleymanpaşa ilçesinin Altınova Mahallesi’nde yapılacak olan Kent Ormanı Mesire Alanı ve Toplumsal Tesisi, 30 bin metrekare proje alanına sahip. Organizasyon bünyesinde bir anda 600 kişinin piknik yapabileceği piknik masaları, kamelyalar, çeşmeler, barbeküler, tenvirat elemanları ve kent donatıları bulunuyor. Ayrıca tesiste 1 adet 170 metrekare içtimai yapı, 2 skor büfe, 1 sayı wc, 2 skor düzenlilik kulübesi, 2 bando yavru baziçe grubu, 1 takım fitness aletleri ve 2 nüsha antre tagları de vadi alıyor. Proje bedeli ise 12.680.000 TL kendisine öngörülüyor.

“ŞİMDİDEN VATANDAŞLARIMIZA VE TEKİRDAĞ’IMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Laf ile ilişkin açıklama fail Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Boy Bos Albayrak, Şehir Ormanı Mesire Alanı ve Sosyal Tesisi’nin yapımının bildirme mail zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti. Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendisine benzeri kentin gelişmişlik düzeyinin ve vatandaşlarının huzurunun o kentte vatandaşların ahit geçirebilecekleri yeşil alanlarının varlığı ile akla yatkın uygun olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla yetişkin projeleri hayata geçirdik. Süleymanpaşa ilçemizde yapımına başladığımız Şehir Ormanı Mesire Alanı ve Toplumsal Tesisi dahi vatandaşlarımızın hem fena hâlde ant geçirecekleri hem birlikte sosyalleşebilecekleri bire bir düzlük adına şehrimize kazandıracağız. Ego Kent Ormanı Mesire Alanı ve Toplumsal Tesisi’nin şimdiden vatandaşlarımıza ve Tekirdağ’ımıza kalburüstü olmasını diliyorum” dedi.

Share: