Tekirdağ haberi: Hastalıklı Belediye Başkanı Sarıkurt, Nijer Heyetini Ağırladı

Hastalıklı Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Uluslararası Afrika Yatırımcıları Derneği yöneticileri ile Nijer heyetini Çorlu’dahi ağırladı.

Arsıulusal Afrika Yatırımcıları Derneği (AİC) kurucu Umumi Başkanı Osman Gümüşkaya ile dernek yöneticileri, birlikte şehremaneti başkanları, karı kooperatifleri, kadın birliklerinin temsilcileri ile hareket insanlarının üstelik aralarında bulunduğu Nijer heyeti, muhtelif temaslarda olmak üzere Dertli’ya geldi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ziyaretin arkası sıra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Afrika Yatırımcıları Derneği Başkanı Sn. Osman Gümüşkaya öncülüğünde, ülkemizin modern tarım teknikleri ile üretimini incelemek ve Türk yatırımcılarla karşılaşmak üzere Dertli’muza gelen Nijer heyetini belediyemizde ve istihsal tesislerimizde, ardından bölgede tarım teknolojisi alanında dış satım özne firmalarımızda mihman ettik.

Uray başkanları, eş kooperatifleri, karı birliklerinin temsilcileri ile gelişim insanlarından oluşan astronomi kentimizde bulunan sanayi ve tarım alanında hareketlilik gösteren istihsal tesislerini mülakat ederek burada üretilen aletleri ve üretim aşamalarını tetkik fırsatı buldu.

Heyet henüz sonradan belediyemiz istihsal tesislerini de müzakere ederken ekiplerimizden üretilen mahsulat ile hesaplı çalışmalarımız için bilgiler aldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde nebati üretim faaliyetlerimiz ile ilgilendiren yerine incelemelerde mevcut yıldız bilimi ölçülü çalışmaları yerinde rüyet fırsatı üstelik buldu.

Tesislerimizdeki incelemelerin arkası sıra şehremaneti binamızda misafir ettiğimiz heyete projelerimiz ve çalışmalarımız karşı tıpkı sunum gerçekleştirdik. Kendilerini kentimizde ve ülkemizde ağırlamaktan kıran mutluluk duyduk. Umarım bu temaslar sonunda iki devlet ve kentler arasında kazançlı iş birliği fırsatları yakalanır.”

Başkan Sarıkurt, ziyaretlerin sonunda Arsıulusal Afrika Yatırımcıları Derneği (AİC) kurucu Genel Başkanı Osman Gümüşkaya ve Nijer heyeti, onuruna düzenlediği aşındırmak programında misafirleri ile tıpkı araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Share: