Tekirdağ haberi | Şayan Albayrak; Saray, Çerkezköy ve Çorlu’da İncelemelerde Bulundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Ölçü Albayrak; Saray, Çerkezköy ve Dertli ilçelerini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi yoluyla yapımı bitmeme fail çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden vukuf aldı.

İlk namına Saray’ın Yuvalı Mahallesi’nde incelemelere başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Mesabe Albayrak, Mahalle Muhtarı Ulvi Malkoç ve mahalle sakinleri ile ayrımsız araya gelerek istek ve önerileri dinledi, planlanan ve devam fail icraat ile ait açıklamalarda bulundu.

SARAY’DA VATANDAŞLARIN SABAHLEYIN YÜRÜYÜŞÜNE EŞLİK ETTİ

Yuvalı Mahallesi ziyaretinin peşi sıra Saray ilçesine geçen Albayrak, burada Saray Belediye Reisi Özgen Erkiş ve bürokratlar ile birlikte ilçede devam fail çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşların sabah yürüyüşüne zevcelik ederek sağlıklı günler temennisinde bulundu.

İlçe ziyaretleri kapsamında henüz sonra Çerkezköy’e güzeşte Başkan Albayrak, Çerkezköy Belediyesi’nin düzenlediği mahalle muhtarları bilgilendirme toplantısına katılarak Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile gelişigüzel mahalle muhtarlarının dilek ve önerilerini dinledi, Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve TESKİ eliyle ilçede hayata geçirilen, bitmeme fail ve planlanan yatırımlar üzerine bilgilendirmelerde bulundu.

ÇORLU’DA YAPIMLARI DEVAM FAIL OTOBÜS TERMİNALİ, YILDIZ YOLU PROJESİ VE OLİMPİK SPOR SALONU’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Albayrak’ın akıbet durağı ise Dertli ilçesi oldu. Hastalıklı Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile benzeri araya mevrut Albayrak, önümüzdeki süreçte açılışının yapılması hedeflenen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Dertli İlçesi Otobüs Terminali ve Nakil İstasyonu ile site içi trafiğini nazik ölçüde rahatlatacak olan “Yildiz Yolu Projesi” kapsamında devam eden çalışmaların beraberinde yapımı devam eden Hastalıklı Olimpik Spor Salonu inşaatını da durumunda inceleyerek yetkililerden hikmet aldı.

“ÇALIŞMALARIMIZ SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE BITMEME EDİYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yerine iklim genelinde kamu ilçelerde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Albayrak, “Zaman Saray, Çerkezköy ve Dertli ilçelerimize görüşme gerçekleştirdik. İlçe ziyaretlerimiz kapsamında, ilçe belediye başkanlarımızla ayrımsız araya gelerek icraat ile ilgilendiren değerlendirmelerde bulunduk. Devam eden çalışmalarımızı durumunda inceleyerek çalışmaların son durumu ile ilgili vukuf aldık. Çerkezköy’de mahalle muhtarlarımızla aynı araya geldik. Dertli’dahi büyük yatırımlarımız ortada düz düz Hastalıklı Otobüs Terminali, Kuzey Yolu Projesi ve Olimpik Spor Salonu’nun imal çalışmalarını durumunda rüyet fırsatı bulduk. Çalışmalarımız sorunsuz benzeri şekilde bitmeme ediyor. Önümüzdeki süreçte hizmete sunacağımız tam yatırımlarımızın vatandaşlarımıza yalabık olmasını diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye ve Tekirdağ için gece gündüz çalışmaya devam ediyor” dedi.

Share: