Tekirdağ haberleri! Tekirdağ Süleymanpaşa galibiyetle tanışmak istiyor

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin 5. haftasında Yenimahalle Belediyespor ile karşılaşacak olan Tekirdağ Süleymanpaşa, sezonun ilk galibiyetini almayı hedefliyor.

Sezonun önceki üç haftasında Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybeden, 4. haftada Konyaaltı Belediyespor ile berabere mütezayit Tekirdağ Süleymanpaşa, cumartesi haset Ankara’de karşılaşacağı Yenimahalle Belediyespor maçında sezonun ilk galibiyeti ahzetmek istiyor.

Mızıka antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine sezon başında diri rakiplerle karşılaştıklarını söyledi. Masic, Konyaaltı Belediyespor maçında serencam saniyede galibiyeti kaçırdıklarını hatırlatarak, “Konyaaltı Belediyespor maçında topluluk haddinden fazla güzel mücadele etti. Bizim için Yenimahalle maçı kebir. Topluluk namına hepimiz bu maçı kazanmayı çokça istiyor.” diyerek konuştu.

Bundan sonraki mücadelelerinde kendileriyle denk takımlarla karşılaşacaklarını ifade eden Masic, şunları söyledi:

“Yenimahalle maçından sonradan 1 ay vuzuh verilecek. Biz bu arada ekti çalışmalara bitmeme edeceğiz. Aradan sonradan Adana, Üsküdar, Eskişehir maçlarımız var. Son maçımız burada Yalıkavakla olacak. Birinci devreyi 8-9 puanla kapatmayı bekliyoruz.”

Mızıka oyuncularından Gülsüm Güleçyüz birlikte bu yıl takıma eskimemiş katıldığını hatırlatarak, “Takımımız bile çok kullanılmamış aktör var ve birbirimize alışmamız gerekiyordu. O yüzden zaman başı bizim üzere metin tıpkısı süreçti. Yaptığımız antrenmanlarla bu pek süreci sunu gani şekilde atlatmaya çalıştık. Bu hafta Yenimahalle ile oynayacağız ve diri benzeri rakip.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: